Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To będzie największa tegoroczna inwestycja drogowa realizowana przez powiat pleszewski

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Drogi powiatowa Pleszew-Chocz zostanie przebudowana na liczącym blisko 4,5 km odcinku od Prokopowa do Broniszewic
Drogi powiatowa Pleszew-Chocz zostanie przebudowana na liczącym blisko 4,5 km odcinku od Prokopowa do Broniszewic Damian Cieślak
Przebudowa drogi Chocz-Pleszew, na blisko 4,5-kilometrowym odcinku od Prokopowa do Broniszewic, to największa tegoroczna inwestycja drogowa, która będzie realizowana przez powiat. Samorząd ogłosił już przetarg. Firm chcące wykonać zadanie mają czas na złożenie oferty do końca lutego. Szacowany koszt modernizacji to około 8 milionów złotych.

To będzie największa inwestycja drogowa realizowana przez powiat pleszewski w 2024 roku

Przebudowa drogi Pleszew-Chocz, na liczącym blisko 4,5 km odcinku od Prokopowa do Broniszewic, to największa inwestycja drogowa, która będzie realizowana przez powiat w 2024 roku. Samorząd ogłosił już przetarg. Firm chcące wykonać zadanie mają czas na złożenie oferty do końca lutego. Szacowany koszt modernizacji to 8 milionów złotych.

Najważniejsza zmiana, jaką przyniesie przebudowa, to poszerzenie jezdni do sześciu metrów. Obecnie w wielu miejscach jadące z naprzeciwka samochody ciężarowe, aby się minąć, muszą zjeżdżać na pobocze. Pobocza były uzupełnianie tłuczniem, ale takie rozwiązanie nie zdawało egzaminu. Ciężarówki bowiem ów tłuczeń szybko rozjeżdżały.

Temat od lat był poruszany czy to przez radnych z Chocza, Czermina czy powiatu. Wreszcie wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach uda się sprawę sfinalizować. W 2023 roku powiat pozyskał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które ma pokryć 60% wartości inwestycji. Pozostałą część wspólnymi siłami zapłacą trzy samorządy, czyli powiat, MiG Pleszew oraz gmina Czermin.

- Droga zostanie wzmocniona siatką. Powstaną także nowe pobocza, zatoczki autobusowe. Istniejące chodniki zostaną wyremontowane. Na oferty czekamy do końca lutego, potem ruszymy z inwestycją

- mówi starosta Maciej Wasielewski.

Modernizacja zakłada również remont istniejących przepustów pod drogą, oczyszczenie rowów przydrożnych czy naprawę nawierzchni zjazdów. Zakres prac nie obejmuje natomiast budowy ścieżki rowerowej.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W ostatnią sobotę karnawału Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Tursko” zaprosił na „podkoziołka”. W sali wiejskiej artyści zaprezentowali obrazek obrzędowy, składający się nie tylko z tańców dookoła koziołka, ale także przyśpiewek ludowych i humorystycznych scenek. Całość zakończyła zabawa taneczna „Mietlorz”

„Podkoziołek” w ostatnią sobotę karnawału. Regionalny Zespół...

Seniorzy z Pleszewa tanecznym krokiem spalają pączki w Tłusty Czwartek! To dopiero karnawałowe ostatki!

Seniorzy z Pleszewa tanecznym krokiem spalają pączki w Tłust...

Maria Rutkowska z Pleszewa wspólnie z Aleksandrą Lesner i Aleksandrą Kamińską-Rykowską wydały płytę "Słaba płeć" z przedwojennymi utworami

Maria Rutkowska z Pleszewa wspólnie z Aleksandrą Lesner i Al...

Rolnicy z powiatu pleszewskiego i nie tylko protestowali w gminie Gołuchów. To był największa manifestacja od lat

„Polski chłop to jest siła i moc”. Rolnicy protestowali w Go...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto