Tenisowa reprezentacja powiatu piąta w rywalizacji o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Dwa dni trwały tenisowe zmagania w Koźminie Wielkoplskim, który na ten czas zmienił się w stolicę wielkopolskiego ping-ponga. W zawodach wzięli udział zawodnicy UKS-u "Chrobry" Gizałki. Podopieczni Andrzeja Poźniaka po raz kolejny potwierdzili sportową klasę.

W sobotę odbyły się Otwarte Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. Najlepszymi zawodniczkami w kategorii dzieci z klas I-III szkół podstawowych okazały się dziewczęta z Gizałek. Pierwsze miejsce zajęła Dominika Cieślak, na drugim stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka Klaudia Słupska.

Wśród chłopców, najmłodszą kategorię wiekową również zdominował podopieczny Andrzeja Poźniak. W rozgrywkach zwyciężył aktualny Mistrz Okręgu Południowa Wielkopolska Filip Szczepaniak. W turnieju dla gimnazjalistów na drugiej lokacie uplasował się Jakub Krzaczkowski.

W niedzielę już tradycyjnie Koźmin Wielkopolski gościł najważniejszy turniej tenisa stołowego rozgrywany pod egidą Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Na starcie stanęło 19 powiatowych reprezentacji. W sumie o tytuły, medale i awans do Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS walczyło 160 osób W dwunastoosobowej drużynie powiatu pleszewskiego znalazło się aż 9 tenisistów desygnowanych przez „Chrobrego” Gizałki.

Ilość poszła w parze z jakością. Zdobyte punkty tenisistów stołowych z Gizałek, wsparte dorobkiem punktowym Moniki Witkowskiej, Jacka Maciejewskiego oraz brązowego medalisty w kategorii kadetów Wiktora Talara z UKS „Żaki” Taczanów, dała naszej reprezentacji wysokie piąte miejsce w rywalizacji o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Na szczególne uznanie zasługuje osiągnięcie Majki Majdeckiej startującej w kategorii kadetek, która podobnie jak przed rokiem wywalczyła srebrny medal i tym samym prawo udziału w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS. W tej kategorii wiekowej na bardzo dobrym piątym miejscu zawody ukończyła Ewa Mazurek. Na tej samej pozycji, tyle że w kategorii juniorek uplasowała się Dominika Kubiak. Dwie lokaty niżej sklasyfikowano Katarzynę Mazurek. Obok wymienionych w składzie powiatu pleszewskiego byli również Jakub Krzaczkowski (miejsce 9-12 w kategorii kadetów), Radosław Filipiak (17-24 wśród seniorów), Adrianna Kwitowska (9-12 w kategorii młodziczek), Wiktoria Jankowiak (13-16 w kategorii młodziczek) oraz Bartosz Glapa (13-16 w kategorii młodzików).