Tenisiści stołowi „Chrobrego” Gizałki zakończyli udany, obfitujący w wiele sukcesów sezon sportowy 2017/18

W ostatnich turniejach "Chrobrego" Gizałki reprezentowały najmłodsze tenisistki. Dziewczęta tradycyjnie pokazały się z bardzo dobrej strony

Najpierw był Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienie ckiego. Zawody rozegrano w Raszkowie. Z powodzeniem - w kategorii żaczek - wystąpiła Klaudia Słupska. Podopieczna Andrzeja Poźniaka zajęła drugie miejsce. - Tak wysoka pozycja okraszona zdobyciem pucharu, medalem i nagrodą w pełni rekompensuje wysiłek podjęty przez jedyną reprezentantkę klubu z Gizałek na memoriale - mówi zadowolony trener.

Zygmunt Lubieniecki przez wiele lat był prezesem Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Południowa Wielkopolska. Zginął tragicznie w październiku 2014 roku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Górzenku, w gminie Ostrów Wielkopolski.

Z kolei Gniezno było gospodarzem Mistrzostw Wielkopolski dzieci z rocznika klas IV i młodszych, a więc kategorii sportowej nazywanej żaczkami. Na liście startowej zawodów znalazły się 24 tenisistki. Wśród nich cztery reprezentantki UKS-u „Chrobry” Gizałki. W turnieju najlepiej powiodło się Dominice Cieślak. Zawodniczka wywalczyła w zawodach 8 lokatę. Po uwzględnieniu tenisistek z listy krajowej, w mistrzostwach została sklasyfikowana na 10 pozycji- tłumaczy Andrzej Poźniak. Klaudia Słupska ostatecznie znalazła się na 12 miejscu, Natalia Kubiak wywalczyła 14 pozycję, a Lena Jankowiak musiała zadowolić się 21 lokatą.