Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoda naszej młodzieży na takie ,,patoklimaty"

Redakcja
„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która ruszyła we wtorek we wszystkich jednostkach Policji w kraju. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. W powicie pleszewskim inauguracja kampanii odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerminie.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest prezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Na spotkaniu, inaugurującym kampanię, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerminie, obecny był wójt gminy Czermin, przedstawiciele samorządu, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pleszewie oraz przedstawiciel Pleszewskiego Centrum Medycznego. Ze strony policji w spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Mariusz Krawczyk, dzielnicowi z chockiego posterunku, kierownik Posterunku Policji w Choczu asp. szt. Marek Szczepaniak oraz profilaktyk społeczny asp. Monika Lis – Rybarczyk. W spotkaniu uczestniczyły dzieci, młodzież, a także ich rodzice.

Podczas prelekcji asp. Monika Lis Rybarczyk wspólnie z ratownikiem medycznym z Pleszewskiego Centrum Medycznego, Dominikiem Kołaskim przypomnieli dzieciom, młodzieży i rodzicom, jakie zagrożenia niesie za sobą zażywanie narkotyków oraz dopalaczy. Policjantka mówiła, m.in. o szkodliwości dopalaczy oraz prawnych konsekwencjach posiadania środków odurzających. Wyjaśniła m.in. kto to jest „nieletni”, co to jest „demoralizacja” i „czyn karalny”. Omówiła również środki wychowawcze i poprawcze, jakie może zastosować sąd wobec nieletniego, w przypadku zachowania niezgodnego z prawem.

Ratownik medyczny omówił natomiast kwestie związane z konsekwencjami zdrowotnymi sięgania po tego typu używki. Podkreślił, że tak naprawdę, nikt nie wie, co znajduje się w dopalaczach i jaki jest ich skład. Może to być potłuczone szkło, a nawet trutka na szczury. Nieznany skład chemiczny powoduje, że lekarze mają problem z udzieleniem pomocy zatrutemu.

Źródło: KPP Pleszew

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto