Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święta Bożego Narodzenia na służbie. To wyjątkowy czas także dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej

Szymon Chwaliszewski
Szymon Chwaliszewski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
- Celebrujemy ten dzień jak wszyscy w swoich domach, bo strażacy to jedna wielka rodzina - o atmosferze podczas świątecznej służby mówi asp. Mateusz Wiebskowski, oficer prasowy KP PSP w Złotowie. Z rzecznikiem jednostki rozmawiamy także o wyjazdach do zdarzeń w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Zacznijmy jednak od spotkania opłatkowego, które odbyło się w KP PSP w Pile.

- Na ręce st. bryg. Jarosława Kołaka – Komendanta Powiatowego PSP w Pile harcerze z miejscowego hufca ZHP przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. W samo południe w świetlicy komendy odbyło się spotkanie opłatkowe dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Oprawę duchową zapewnił ks. Krzysztof Kowal – kapelan pilskich służb mundurowych. W tej podniosłej atmosferze wszyscy zebrani podzieli się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczno-noworoczne - relacjonuje mł. bryg. Paweł Kamiński z KP PSP w Pile.

Spotkanie opłatkowe to okazja do zebrania się w jednym miejscu, w szerszym gronie, by celebrować ten wyjątkowy w roku czas. Podczas świątecznej służby strażaków w jednostce nie jest aż tak wielu. Ci, którzy pełnią dyżur starają się, by atmosfera podczas Wigilii w pracy, była niemal jak w domu.

Przynoszą jedzenie. Nakrywają odświętnie do stołu, przy którym wspólnie siadają. Rozmawiają. Jest choinka. Czasem Wigilię przerywa alarm. Zgłoszenia zdarzają się najczęściej wieczorem. O tym jak wygląda Wigilia na służbie przed naszą kamerą opowiada asp. Mateusz Wiebskowski, oficer prasowy KP PSP w Złotowie.

- Celebrujemy ten dzień jak wszyscy w swoich domach, bo strażacy to jedna wielka rodzina - komentuje.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Święta Bożego Narodzenia na służbie. To wyjątkowy czas także...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Święta Bożego Narodzenia na służbie. To wyjątkowy czas także dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej - Piła Nasze Miasto

Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto