MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Stan pogotowia przeciwpowodziowego w powiecie pleszewskim. Prosna przekroczyła stan ostrzegawczy

Damian Cieślak
Damian Cieślak
We wtorkowy poranek, 13 lutego 2024 r., o 7 stan wody w rzece Prośnie na wodowskazie w Bogusławiu wynosił 276 cm i o 26 cm przekroczył stan ostrzegawczy. Dwie godziny później wzrósł jeszcze o centymetr. W związku z sytuacją hydrologiczną starosta pleszewski Maciej Wasielewski wydał zarządzenie o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego na terenie całego powiatu
We wtorkowy poranek, 13 lutego 2024 r., o 7 stan wody w rzece Prośnie na wodowskazie w Bogusławiu wynosił 276 cm i o 26 cm przekroczył stan ostrzegawczy. Dwie godziny później wzrósł jeszcze o centymetr. W związku z sytuacją hydrologiczną starosta pleszewski Maciej Wasielewski wydał zarządzenie o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego na terenie całego powiatu archiwum powiatu pleszewskiego
Poziom wody w rzece Prośnie przekroczył stan ostrzegawczy. W innych ciekach wodnych również występują wysokie stany wód. W związku z tym starosta Maciej Wasielewski wydał zarządzenie o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego na terenie całego powiatu. Co to oznacza?

Stan pogotowia przeciwpowodziowego w powiecie pleszewskim. Prosna przekroczyła stan ostrzegawczy

We wtorkowy poranek, 13 lutego 2024 r., o 7 stan wody w rzece Prośnie na wodowskazie w Bogusławiu wynosił 276 cm i o 26 cm przekroczył stan ostrzegawczy. Dwie godziny później wzrósł jeszcze o centymetr. To oznacza, że do stanu alarmowego brakuje 23 cm. W innych ciekach wodnych również występują wysokie stany wód.

W związku z sytuacją hydrologiczną starosta pleszewski Maciej Wasielewski wydał zarządzenie o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego na terenie całego powiatu.

- Gminy, powiatowe służby, inspekcje i straże podejmują rutynowe działania: ostrzeganie ludności, ocenę stanu zagrożenia powodziowego, monitoring sytuacji powodziowej czy codzienne przekazywanie meldunków do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

- tłumaczy Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Koordynatorem działań przeciwpowodziowych został Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie bryg. Roland Egiert.

Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadza się, gdy poziom wody w rzece wzrasta do poziomu ostrzegawczego i nadal się podnosi. Wiąże się ono przede wszystkim ze sprawdzeniem gotowości działania służb i instytucji odpowiedzialnych za ochronę ludzi i przeciwdziałanie skutkom powodzi. Stosuje się również wzmożoną obserwację stanów wód i infrastruktury przeciwpowodziowej.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W ostatnią sobotę karnawału Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Tursko” zaprosił na „podkoziołka”. W sali wiejskiej artyści zaprezentowali obrazek obrzędowy, składający się nie tylko z tańców dookoła koziołka, ale także przyśpiewek ludowych i humorystycznych scenek. Całość zakończyła zabawa taneczna „Mietlorz”

„Podkoziołek” w ostatnią sobotę karnawału. Regionalny Zespół...

Seniorzy z Pleszewa tanecznym krokiem spalają pączki w Tłusty Czwartek! To dopiero karnawałowe ostatki!

Seniorzy z Pleszewa tanecznym krokiem spalają pączki w Tłust...

Maria Rutkowska z Pleszewa wspólnie z Aleksandrą Lesner i Aleksandrą Kamińską-Rykowską wydały płytę "Słaba płeć" z przedwojennymi utworami

Maria Rutkowska z Pleszewa wspólnie z Aleksandrą Lesner i Al...

Rolnicy z powiatu pleszewskiego i nie tylko protestowali w gminie Gołuchów. To był największa manifestacja od lat

„Polski chłop to jest siła i moc”. Rolnicy protestowali w Go...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto