Stal Pleszew gromi kolejnego rywala

Mariusz Kruchowski
Drużyna Łukasza Bandosza uchodziła za faworyta spotkania z Baryczą Janków Przygodzki. Spodziewano się jednak w miarę wyrównanej walki, tymczasem pleszewianie nie pozostawili gościom żadnych złudzeń.

Od samego początku spotkania zaznaczyła się przewaga Stali Pleszew. Już w 13’ po rzucie rożnym wykonywanym przez Tomasza Zawadę piłkę głową do siatki Mateusza Woźniaka skierował Łukasz Jańczak. 4' później w w polu karnym faulowany jest Mikołaj Kołaczyk, a sędzia Paweł Wrzeszczyński wskazuje na rzut karny. Żółtą kartką zostaje ukarany Dawid Jasiórski. Nerwy puszczają innemu zawodnikowi gości Łukaszowi Lewandowskiemu, który za dyskusje z sędzią i niesportowe zachowanie musi przedwcześnie udać się do szatni. "Jedenastkę" wykorzystał Alan Mann. W 20’ powinno być 3:0, jednak z 8 metrów w światło bramki nie trafia Zawada. W 30’ na strzał zdecydował Jakub Biadała, dobrze interweniuje golkiper gości. W 37’ bramkę kolejną dla Stali strzela Tomasz Zawada. Minutę później Filip Taczała mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak doskonale spisał się bramkarz Baryczy.

Po zmianie stron, już w 48’ Taczała uderza z 16 metrów na bramkę Woźniaka. Uderzenie minimalnie mija światło bramki. Cztery minuty później do rzutu wolnego wykonywanego z 20 metrów podchodzi Adrian Chojnacki, z trudem broni Woźniak. W 65’ Adam Wojciechowski trafia w słupek bramki Baryczy Janków Przygodzki. Dwie minuty późnej Jakub Biadała podaje do Mateusza Raczyka, a ten umieszcza piłkę w bramce strzeżonej przez Woźniaka. W 76’ pierwsze trafienie w tym spotkaniu zaliczył Dawid Pera. Chwilę później po podaniu Biadały po raz drugi Pera wpisuje się na listę strzelców. W 82’ ma już na swoim koncie hat-tricka. W 88’ swoją sytuację na strzelenie kolejnej bramki miał Biadała, ale piłka minęła bramkę gości.

Już za tydzień zespół Stali Pleszew wybiera się do Żerkowa na spotkanie z miejscowym GKS-em. Początek meczu o godz. 16.00.

Stal Pleszew - Barycz Janków Przygodzki 7:0
1:0 Łukasz Jańczak 13’
2:0 Alan Mann 18’ karny
3:0 Tomasz Zawada 37’
4:0 Mateusz Raczyk 67’
5:0 Dawid Pera 76’
6:0 Dawid Pera 80’
7:0 Dawid Pera 82’

Stal Pleszew: Tobiasz Wojcieszak, Łukasz Jańczak, Maciej Gierczyk (74’ Jakub Błaszczyk), Patryk Maniak, Adrian Chojnacki, Mikołaj Kołaczyk (60’ Emil Poczta), Adam Wojciechowski (68’ Dawid Pera), Filip Taczała (54’ Mateusz Raczyk), Alan Mann, Tomasz Zawada, Jakub Biadała

Barycz Janków Przygodzki: Mateusz Woźniak (82’ Patryk Wojtkowiak), Sebastian Dolata, Łukasz Lewandowski, Damian Gorzelańczyk, Arkadiusz Piasecki, Dawid Jasiórski, Karol Lewandowski (32’ Damian Zając), Daniel Walczak, Kamil Gołdyn, Tomasz Jasiórski (54’ Paweł Serafin), Witold Mrowiński (67’ Dawid Natkaniec)

żółte kartki: Adrian Chojnacki, Jakub Biadała – Damian Gorzelańczyk, Dawid Jasiórski, Tomasz Jasiórski