Stal Pleszew 1:0 pokonała LKS Gołuchów

Marek Blandzi
Po zaciętej  walce Stal Pleszew 1:0 pokonała LKS Gołuchów
Po zaciętej walce Stal Pleszew 1:0 pokonała LKS Gołuchów Mariusz Kruchowski

Stal Pleszew 1:0 pokonała LKS Gołuchów w niedzielnym meczu sparingowym. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Krystian Benuszak. Ale po kolei...
Niedzielny mecz towarzyski Stal Pleszew i LKS Gołuchów odbył się w Ostrowie Wlkp. przy ul. Krotoszyńskiej na obiekcie ze sztuczną murawą. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny z powiatu pleszewskiego, LKS Gołuchów IV ligowiec oraz Stal Pleszew, występująca w kaliskiej klasie okręgowej. W zespole Stali wystąpiło kliku juniorów, którzy zaprezentowali się doskonale w dzisiejszej potyczce z doświadczonym rywalem z Gołuchowa. Dwóch juniorów Adrian Chojnacki i Jakub Borecki zdominowali środek boiska i wyłączyli z gry doświadczonych pomocników z Gołuchowa.

Już w 1 minucie Jakub Borecki strzałem z dystansu sprawdził czujność doświadczonego golkipera LKS-u Marcina Żółtka. A tymczasem w 10 minucie to pleszewianie powinni prowadzić w tym spotkaniu. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Adriana Chojnackiego nieczysto w piłkę trafił Dawid Bilski, a warto dodać, że ów gracz miał przed sobą pustą bramkę...

Dwie minuty później sam na sam z Żółtkiem znalazł się Krystian Benuszak, jednak nie zdołał pokonać golipera LKS-u. Z kolei w 20 minucie po wrzucie Mateusza Antczaka piłkę głową uderzył Benuszak, jednak futbolówka minimalnie minęła światło bramki. Pięć minut później Benuszak zagrał piłkę do Bilskiego i tu powinna paść bramka, jednak i tym razem piłka przeszła obok bramki.

A tymczasem w 26 minucie pierwszy strzał na bramkę Stali oddał Dawid Pera, jednak pleszewski bramkarz, Tobiasz Wojcieszak nie miał problemów z wyłapaniem tej piłki. Cztery minuty później strzał Pawła Zadki, obroni Wojcieszak. W 30’ z rzutu wolnego atomowym strzałem popisał się Paweł Kryś, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 31 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Chojnacki, jednak jego uderzenie zablokowali obrońcy rywali i co prawda do odbitej piłki doszedł Benuszak, który jednak strzelił obok bramki. Z kolei w 35 minucie doskonałym prostopadłym podaniem popisał się Chojnacki, który zagrał do Benuszaka, a ten mając tylko przed sobą Żółtka, strzelił obok bramki. Jeszcze w pierwszej osłonie spotkania doskonałymi uderzeniami na bramkę LKS-u popisali się: Jakub Borecki oraz Chojnacki, jednak żadnej z drużyn nie udało się trafić w pierwszej odsłonie spotkania do bramki rywala.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu warunki na boisku dyktowali pleszewianie i już w 47 minucie Borecki popisał się mocnym uderzeniem z 20 metrów, jednak piłka minimalnie minęła światło bramki strzeżonej przez Tomasza Szymkowiaka. Minutę później miał miejsce rzut rożny dla Stali, piłkę w pole karne posłał Chojnacki, a tam Jacek Majkowski zgał ją głową do Benuszaka, a ten z pierwszej piłki strzelił minimalnie obok prawego słupka bramki LKS-u. W 57’ Mateusz Raczyk popisał się doskonałym uderzeniem z 16 metrów, jednak futbolówka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Szymkowiaka. Z kolei w 66 minucie Benuszak wykonywał rzut wolny z 25 metrów, z trudem piłkę wyłapał golkiper LKS-u.

A tymczasem w 76 minucie na akcję lewą stroną boiska zdecydował się Raczyk, zbiegł on do środka boiska, zagrywając piłkę do Benuszaka, ten przejął futbolówkę i pomimo interwencji Michała Ciesielskiego i Szymkowiaka, strzelił bramkę dla zespołu Stali Pleszew.
Minutę później na strzał z 16 metrów zdecydował się Pera, jednak Andrzej Latański wypuścił piłkę do której doszedł Paweł Bachorski, ale strzałem z 5 metrów nie trafił do pustej bramki. W 83 minucie strzał Juszczaka obronił Latański, a minutę później w polu karnym sfaulowany został przez pleszewskiego pomocnika Szymona Augustyniaka zawodnik LKS-u. Sędziowie nie mając żadnych wątpliwości podyktowali rzut karny dla zespołu z Gołuchowa. Do piłki podszedł Pera, strzelił w prawy róg bramki Latańskiego, a ten doświadczony golkiper doskonałą interwencją obronił strzał napastnika LKS-u.
Tymczasem piłkę meczową na strzelenie drugiej bramki miał Augustyniak, jednak nie trafił do bramki, a wprost w leżącego Szymkowiaka. Podającym był nie kto inny jak Benuszak.

LKS Gołuchów – Stal Pleszew 0:1 (0:0)

Gol
Krystian Benuszak 76’

LKS GOŁUCHÓW: Marcin Żółtek, Jakub Kościelniak, Tomasz Kapałka, Dariusz Smoliński, Michał Sztok, Szymon Juszczak, Krzysztof Banasiak, Paweł Kryś, Paweł Zadka, Mateusz Szkudlarski, Dawid Pera
na zmiany wchodzili: Tomasz Szymkowiak, Patryk Kupczyk, Paweł Bachorski, Mateusz Tomaszewski, Michał Marciszak, Michał Ciesielski

STAL PLESZEW: Tobiasz Wojcieszak, Mateusz Antczak, Mikołaj Kołaczyk, Jacek Majkowski, Tomasz Galant, Dawid Bilski, Adrian Chojnacki, Jakub Borecki, Szymon Augustyniak, Krystian Benuszak, Szymon Kieliszewski
na zmiany wchodzili: Andrzej Latański, Jakub Biadała, Mateusz Raczyk, Patryk Biegański, Artur Hyżyk, Miłosz Przywarciak