MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

St. bryg. Jacek Strużyński p.o. Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Kiedyś dowodził komendą w Krotoszynie

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
st. bryg. Jacek Strużyński to doświadczony strażak. Pracował w PSP na różnych stanowiskach
st. bryg. Jacek Strużyński to doświadczony strażak. Pracował w PSP na różnych stanowiskach Łukasz Cichy
W środę, 6 marca 2024 r. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr Mariusz Feltynowski wręczył st. bryg. Jackowi Stróżyńskiemu decyzję o powierzeniu obowiązków Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Wcześniej służył on w Koninie, Poznaniu, a ostatnim przydziałem było stanowisko komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie.

St. bryg. Jacek Stróżyński od 5 marca jest pełniącym obowiązki Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu. St. bryg. Jacek Strużyński zastąpił na tym stanowisku nadbryg. Dariusza Matczaka, który pełnił swoją funkcję 4 lata do stycznia br. Po nim obowiązki przejął jego zastępca st. bryg. Tomasz Grelak.

Kim jest Jacek Strużyński

St. bryg. Jacek Strużyński urodził się 26 czerwca 1972 r. w Koninie. W 1996 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie ze stopniem magistra inżyniera i stopniem oficerskim - młodszego kapitana. Pracował w Komendzie Rejonowej PSP w Koninie jako dowódca zastępy, a w latach 1996-1998 – starszy inspektor. W 1999 r. rozpoczął pracę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, gdzie przeszedł szczeble od młodszego oficera, poprzez oficera, starszego specjalistę, aż do kierownika sekcji. W 2008 r. został naczelnikiem Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego. W 2016 r. został komendantem PSP w Krotoszynie. W latach 2010-2011 podjął studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na kierunku „Zapobieganie pożarom i poważnym awariom przemysłowym”. Z kolei w latach 2012-2013 studiował zaocznie na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie ukończył kurs dla kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej. Jest więc osobą, która stara się wciąż doszkalać i rozwijać w tematyce własnej pracy. W latach 2008-2016 pełnił funkcję szefa sztabu Wojewódzkiej Brygady Odwodowej.

W latach 2016-2020 był komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Pracę rozpoczął jako brygadier, a w 2017 r. został awansowany do stopnia starszego brygadiera. Od 2020 r. przebywał na emeryturze.

Odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym medalem za długoletnią służbę, Brązową i Srebrną Odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej oraz Srebrnym i Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, a także Odznaką honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto