MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sołtysi z gminy Chocz otrzymali podziękowania za pracę w dobiegającej końca kadencji samorządu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Wideo
od 7 lat
Bieżąca kadencja samorządu dobiega końca. To czas podsumowań i podziękowań. W gminie Chocz słowa wdzięczności za ostatnie lata pracy na rzecz mieszkańców w Domu Seniora w Kwileniu usłyszeli sołtysi. Kilkanaście dni wcześniej niektórzy z nich zostali wyróżnieni odznaką honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

Podziękowania dla sołtysów

Ostatnie dni kadencji samorządu to zawsze czas podsumowań i podziękowań. W gminie Chocz słowa uznania i wdzięczności za pracę na rzecz mieszkańców usłyszeli gospodarze poszczególnych miejscowości. Spotkanie w Domu Seniora w Kwileniu zostało zorganizowane z okazji Dnia Sołtysa i miało również wymiar praktyczny. Gościem był Jarosław Maciejewski, wicewojewoda wielkopolski, a zarazem prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego, który opowiadał na czym polega rola sołtysa, jaką rolę spełnia fundusz sołecki, jak gospodarować tymi środkami i czym jest Odnowa Wsi.

Dalsza część tekstu pod wideo
Podziękowali sołtysom za pracę w dobiegającej końca kadencji samorządu - zobacz materiał wideo

od 7 lat

- To szczególny dzień dla naszego samorządu. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy na terenie gminy Chocz po raz pierwszy gościć wicewojewodę wielkopolskiego

- mówi Magdalena Marciniak. Zastępczyni burmistrza w imieniu swoim oraz Mariana Wielgosika wspólnie z Jarosławem Maciejewskim wręczyła podziękowania sołtysom za pracę w dobiegającej końca kadencji.

- To są osoby, z którymi współpracujemy na co dzień. Wiele udało się dzięki nim zrobić. Dziękujemy że są z nami, że działają, wspierają naszą gminę i mieszkańców

- podkreśla pani sekretarz.

Przypomnijmy, że w obecnej kadencji gospodarzami miejscowości byli: Arleta Brocka (Józefów), Grażyna Durska (Nowy Olesiec), Monika Górska (Niniew), Daria Heronimczak (Nowolipsk), Marek Latosiński (Stary Olesiec), Tadeusz Lewicz (Chocz), Małgorzata Matecka (Nowa Kaźmierka), Arleta Ogrodowicz (Kuźnia), Mariusz Skórzybut (Kwileń), Emilia Szkudlarek (Stary Olesiec), Kazimierz Wajchert (Piła) i Monika Wolska (Brudzewek).

Odznaczenia dla sołtysów

Kilkanaście dni wcześniej dwoje obecnych sołtysów i troje byłych gospodarzy z rąk wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego odebrało odznakę honorową. W ten sposób wyróżnieni „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” zostali:

  • Emilia Szkudlarek (Stary Olesiec);
  • Kazimierz Wajchert (Piła);
  • Leszek Latański (Nowy Olesiec);
  • Stanisław Łuczak (Józefów);
  • Ewa Wojciechowska (Brudzewek).

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Droga krzyżowa przeszła ulicami parafii Najświętszego Zbawiciela

Droga Krzyżowa w parafii pod wezwaniem św. Floriana w Pleszewie. Wierni ponieśli krzyż Pana Jezusa ulicami Pleszewa

Droga Krzyżowa w parafii pod wezwaniem św. Floriana w Plesze...

Pleszew zamienił się w Park Jurajski. Dinozaura podziwiały prawdziwe tłumy i to pomimo braku pogody! Strach się było bać!

Pleszew zamienił się w Park Jurajski. Dinozaura podziwiały p...

W 2024 roku Pleszewski Klub Krwiodawców zaplanował sześć akcji oddawania krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego. Druga odbyła się w niedzielę, 24 marca. W Zajezdni Kultury, aby podzielić się życiodajnym płynem, stawiły się 204 osoby. Chętni mogli również oddać osocze

93. akcja oddawania krwi w Pleszewie. W Zajezdni Kultury, ab...

W Pleszewie czuć już Wielkanoc. Pasja oczami Marii Magdaleny. Niezwykłe przedstawienie na rynku w Pleszewie

W Pleszewie czuć już Wielkanoc. Pasja oczami Marii Magdaleny...

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Pleszewie! W skupieniu i modlitwie wyruszyli w trasy liczące 40-kilometrów! Chętnych z roku na rok jest więcej

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Pleszewie! W skupieniu i modlit...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto