Seria sześciu zwycięstw przerwana. Kosz Pleszew przegrywa ze Śląskiem Wrocław

MK
Na sześciu zamknęła się seria zwycięstw Kosz Pleszew w debiutanckim sezonie na drugoligowych parkietach. W siódmym spotkaniu pleszewski zespół uległ Śląskowi Wrocław

Po pierwszej kwarcie, można było przypuszczać, że pleszewianie powalczą o komplet punków. Zawodnicy Kaspra Smektały weszli doskonale w to spotkanie wygrywając pierwszą kwartę dwoma punktami. Na boisku najlepiej odnaleźli się Paweł Lasota oraz kapitan Alan Urbaniak.

Druga kwarta to doskonała gra zespołu z Wrocławia, który odrobił straty i wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. Pleszewianie w tym okresie gry mieli duże problemy z grą w defensywie.

W trzeciej kwarcie zespół gospodarzy systematycznie powiększał przewagę. Pleszewianie nie dawali jednak za wygraną. Spotkanie cały czas oscylowało wobec remisu. Warto zauważyć, że prowadzenie w tym pojedynku zmieniało się, aż 22 razy, a wynik remisowy był na tablicy 7 razy.

Dopiero w czwartej kwarcie drużynie z Wrocławia udało się odskoczyć na bezpieczną przewagę i kontrolować wynik spotkania do samego końca.

Już za tydzień w sobotę o godz. 18.30, zespół Kaspra Smektały na własnym parkiecie, będzie podejmował KS Sudety Jelenia Góra i liczymy na wygraną.

Exact Systems Śląsk Wrocław – KS Kosz Pleszew 91:81 (21:23, 26:22, 14:11, 30:25)

Exact Systems Śląsk Wrocław: Mateusz Stawiak – 17, Dominik Wilczek – 16, Michał Sasik – 13, Maksymilian Zagórski – 12, Jan Malesa – 12, Sebastian Bożenko – 11, Tomasz Żeleźniak – 8, Mikołaj Ratajczak – 2

KS Kosz Pleszew: Paweł Lasota – 25, Alan Urbaniak – 22, Piotr Ziółkowski – 10, Rafał Kikowski – 7, Błażej Pawlik – 5, Rafał Urbaniak – 4, Artur Mrówczyński – 4, Paweł Mowlik – 2, Tomasz Zyber - 2