Rada Gminy Gizałki przyjęła budżet na 2021 r. Jakie inwestycje będą realizowane w najbliższych miesiącach?

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Rada Gminy Gizałki jednogłośnie przyjęła budżet na 2021 r. Jakie inwestycje będą realizowane w najbliższych miesiącach?

Dochody budżetu w 2021 r. mają wynieść ponad 23,8 mln zł, natomiast wydatki zaplanowano na poziomie minimalnie przekraczającym 26 mln zł. - Deficyt budżetu w kwocie niemal 2,2 zostanie sfinansowany przychodami jednostek samorządu terytorialnego z niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu wynikających z rozliczenia dochodów i wydatków nimi finansowanych związanych ze szczególnymi zasadami wykonywania budżetu określonymi w odrębnych ustawach oraz wolnymi środkami - mówi wójt Robert Łoza.

Budżet gminy Gizałki na 2021 r. Jakie inwestycje zaplanowano?

Na inwestycje w 2021 r. gmina Gizałki zaplanowała blisko 2,8 mln zł. 400 tys. zł zabezpieczono na zadanie realizowane wspólnie z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. Chodzi oczywiście o kolejny odcinek ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 442, prowadzącej z Gizałek do Tomic. Najwięcej pieniędzy ze swojego budżetu samorząd jednak wyda na przebudowę drogi gminnej nr 632030P Szymanowice - Tomice. Na ten cel zaplanowano 1,2 mln zł. 250 tys. zł gmina Gizałki zamierza przeznaczyć na prace związane z modernizacją ulicy Szkolnej w Gizałkach.

Ponadto w budżecie znalazły się m.in. następujące zadania:

  • budowa chodnika w miejscowości Ruda Wieczyńska - fundusz sołecki - 14 120,00 zł;
  • budowa drogi gminnej w Rudzie Wieczyńskiej w kierunku Łęgu - 100 000,00 zł;
  • opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Wodnej w Gizałkach - fundusz sołecki - 30 384,00 zł;
  • projekt przebudowy drogi gminnej nr 632059P Wronów - Kolonia Obory - fundusz sołecki - 18 500,00 zł;
  • przebudowa drogi gminnej nr 632066P w Tomicach (ul. Kręta) o nawierzchni tłuczniowej na długości ok. 400 m - fundusz sołecki - 34 742,00 zł;

Na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych zabezpieczono 75 tys. zł, a na dotację na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo - gaśniczego 300 tys. zł. Identyczną kwotę gizalski samorząd chce przeznaczyć na rozbudowę połączoną z przebudową budynku szkoły w Wierzchach na przedszkole wraz z adaptacją pomieszczeń kuchennych i sanitarnych.

Wiele mniejszych zadań zostanie zrealizowanych w ramach środków z funduszu sołeckiego. Sołectwa stawiają m.in. na inwestycje w miejsca rekreacyjne i modernizację świetlic wiejskich.

POLECAMY RÓWNIEŻ

Ćwiczenia OSP Gołuchów nad jeziorem ZDJĘCIA

Pleszewskie kapele, zespoły i orkiestry

Pleszewskie zespoły, kapele, orkiestry na archiwalnych zdjęciach

Gołuchów. Przybywa chętnych do morsowania [ZDJĘCIA]

Świąteczna zbiórka żywności Fundacji Humana zakończona. Wolo...

Środa pochmurna ze śniegiem, deszczem i wszystkim pomiędzy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie