Proton A-klasa. Dramatyczna końcówka meczu w Kuczkowie. LZS stracił punkt w doliczonym czasie gry

W 3. kolejce Proton A-klasy LZS Kuczków na własnym boisku spotkał się z Koroną/Pogoń Stawiszyn. Mecz dostarczył wielu emocji, ale po końcowym gwizdku zadowoleni byli tylko goście.

Korona/Pogoń Stawiszyn prowadzona przez Dariusza Smolińskiego, byłego piłkarza LKS-u Gołuchów, od początku narzuciła swój styl gry. Gospodarze mieli problem ze skonstruowaniem akcji ofensywnej, do tego popełniali błędy w defensywie. W efekcie po 30 minutach goście prowadzili 2:0. Najpierw gola zdobył Jonasz Kozanecki, a później z rzutu karnego nie pomylił się Patryk Brajer. Kuczkowianie zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Konrad Reimann z rzutu wolnego, z okolicy połowy boiska, posłał piłkę do Patryka Michnika, o którym kompletnie zapomnieli obrońcy Korony. Napastnik LZS-u nie zmarnował sytuacji sam na sam. Gdy wydawało się, że gospodarze złapią wiatr w żagle, otrzymali kolejny cios. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jacek Muszalski. W drugiej połowie beniaminek A-klasy w 10-osobowym składzie walczył ambitnie o choćby punkt. W 87' Patryk Michnik doprowadził do remisu, ale ostatnie słowo należało do gości. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo drużynie ze Stawiszyna zapewnił Mykola Zavatskiy.

Gospodarze wystąpili dziś w nowych barwach nawiązujących do historii klubu i miejscowości oraz zawierających elementy bezpośrednio kojarzące się z miejscem powstania LZS-u Kuczków. - Na przodzie koszulki widnieje pałac w Kuczkowie, a z tyłu wkomponowany został znak wodny, którym jest herb klubu - opowiada prezes Tobiasz Reimann. Głównym sponsorem nowego kompletu strojów była firma PHU KINEX Kinga Muszalska. W takich samych koszulkach będą występowały również dzieci uczęszczające na treningi prowadzone przez klub. - Raz jeszcze w imieniu zarządu i zawodników dziękuję sponsorom za ten prezent - podkreśla Tobiasz Reimann.

LZS Kuczków - Korona Pogoń Stawiszyn 2:3
0:1 Jonasz Kozanecki (17')
0:2 Patryk Brajer (28' z rzutu karnego)
1:2 Patryk Michnik (35')
2:2 Patryk Michnik (87')
2:3 Mykola Zavatskiy (93')

Proton A-klasa. Dramatyczna końcówka meczu w Kuczkowie. LZS ...