MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat pleszewski przekaże miastu cztery ulice

Damian Cieślak
Damian Cieślak
archiwum nasze miasto
4 pleszewskie ulicy będą miały nowego zarządcę. Miasto zamierza przejąć od powiatu: Kolejową, Ogrodową, Słowackiego i Zamkową.

Burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak zaproponował powiatowi pleszewskiemu wymianę. Miasto chce przejąć ulice Kolejową, Ogrodową, Słowackiego wraz z rondem i Zamkową, a w zamian oddać drogi przy ulicy Wierzbowej i Szpitalnej. Władze powiatu nie były jednak zainteresowane taką zamianą. - Jak wynika z informacji przekazanych przez dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Halinę Meller dochody osiągane z tytułu reklam i urządzeń obcych w drodze umieszczonych na wnioskowanych przez burmistrza MiG ulicach powiatowych w całości pokrywają koszty ich bieżącego utrzymania. Długość ulic powiatowych jest prawie o połowę krótsza od proponowanych do przekazania ulic miejskich. Poza tym ulice miejskie nie generują żadnych dochodów z tytułu reklam czy umieszczonych tam urządzeń obcych. Z ekonomicznego punktu widzenia przejmowanie ich na stan powiatu byłoby zabiegiem nieopłacalnym - tłumaczy starosta Maciej Wasielewski.

Dlatego Zarząd postanowił zaproponować Miastu i Gminie Pleszew przekazanie wnioskowanych ulic powiatowych bez wzajemnego przyjmowania ulic miejskich. Burmistrz Arkadiusz Ptak zgodził się na takie rozwiązanie. - Te drogi są praktycznie w całości wyremontowane, reprezentatywne. Czy to już ostateczna decyzja? - dopytywał radny powiatowy Michał Kaczmarek. - Jak wiemy tam jest teraz nasadzone mnóstwo zieleni, krzewów. My nie mamy ludzi, by to utrzymać w takim stanie, żeby to dobrze wyglądało. Miastu będzie to łatwiej zrobić, dlatego jesteśmy skłonni przekazać te ulice. Niech centrum naprawę wygląda ładnie - przedstawiał stanowisko Zarządu na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Maciej Wasielewski.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Gmina Dobrzyca. 15 lat temu reaktywowano Bractwo Strzeleckie...

Pleszew. Dziury w drogach. Śnieg stopniał i odsłonił prawdzi...

Gmina Czermin. Broniszewice przyłączyły się do akcji "Baloni...

Chocz/Gizałki. Co z remontem drogi wojewódzkiej 442?

Poziom Wisły w okolicach Płocka nadal alarmowy, ale nie niebezpieczny

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto