Pleszewscy strażacy w czołówce turnieju

ZM
Pleszewscy strażacy wzięli udział w XXIX Śremskim Halowym Turnieju Drabiny Hakowej. Odnotowali świetne wyniki. Maciej Dajczak zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Na podium stanęła także pleszewska drużyna.

W turnieju, który odbył się w hali sportowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie udział wzięło 64 zawodników reprezentujących 10 komend z terenu województwa wielkopolskiego. Do boju stanęli również pleszewscy strażacy.

.- Każdy z zawodników musiał jak najszybciej przebiec dystans 30 metrów, a następnie wspiąć się przy użyciu drabiny hakowej na wysokość trzeciego piętra. W klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą w tej konkurencji został Jarosław Kuczkowski z KM PSP w Poznaniu, który ukończył ją z czasem 15,793s. Tuż za nim na podium stanął nasz zawodnik - Maciej Dajczak z uzyskanym czasem 15,912s. Trzecie miejsce zajął kolejny zawodnik z KM PSP w Poznaniu Marcin Walczak z czasem15,957s. Równie zaciętą była rywalizacja drużynowa. Tego dnia pleszewski zespół uzyskał łączny czas 112,463s, dzięki czemu udało im się zdobyć trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Tuż przed nim na podium stanęli zawodnicy z Kalisza (103,690s) i Poznania (97,942), którzy okazali się tego dnia najlepsi - relacjonuje mł.ogn. Mariusz Glapa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie.