Pleszewscy strażacy tuż za podium wielkopolskich mistrzostw PSP w siatkówce. Jak im pójdzie w zmaganiach piłkarskich?

Reprezentacja KP PSP w Pleszewie w stawce 17 zespołów uplasowała się na 4. miejscu wielkopolskich mistrzostw strażaków w siatkówce archiwum KP PSP Pleszew
Pleszewscy strażacy zajęli czwarte miejsce w wielkopolskich mistrzostwach PSP w siatkówce, który odbyły się w powiecie konińskim. Kolejne sportowe wyzwanie czeka ich już 1 grudnia, bowiem Komenda Powiatowa jest gospodarzem wojewódzkich zmagań w halowej piłce nożnej. Początek turnieju w hali „Trójki” o 8.

Mistrzostwa Wielkopolski PSP w siatkówce

17 drużyn rywalizowało w wielkopolskich mistrzostwach PSP w siatkówce, które odbyły się w hali widowiskowo-sportowej w Golinie w powiecie konińskim. W tym gronie znalazła się reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie. Stawkę podzielono na sześć grup po trzy zespoły. Do fazy pucharowej awansowali zwycięzcy oraz dwie drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym.

Pleszewscy funkcjonariusze przedarli się do półfinałów, ale ostatecznie skończyli zawody na czwartej pozycji. Piąty raz z rzędu zwyciężyli strażacy z Konina. Na drugim miejscu Ostrów Wielkopolski, a na trzecim Komenda Miejska PSP w Poznaniu.

Turniej został zorganizowany przez Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Czas na piłkarskie zmagania w Pleszewie!

Przed pleszewskimi strażakami kolejne sportowe wyzwanie. W piątek, 1 grudnia 2023 roku, będą gospodarzami wojewódzkich mistrzostw w halowej piłce nożnej. Rywalizacja w hali „Trójki” rozpocznie się już o 8 i potrwa kilka godzin. Zawody zostaną rozegranie systemem „każdy z każdym”.

17 listopada reprezentacja naszej komendy mogła przetestować swoją formę w strefowych eliminacjach, o awans oczywiście nie musiała się martwić. W Gostyniu zagrało osiem ekip. W tym przypadku stawkę podzielono dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów. Pleszewianie ukończyli zmagania na czwartej lokacie. Promocję do turnieju głównego wywalczyły drużyny z Jarocina i Rawicza.

Polub nas na FB

"Zielone Wielkopolskie", czyli ekologiczne miasteczko powsta...

W Sali Stowarzyszeń w Gołuchowie miejscowa grupa teatralna rozpoczęła pracę nad kolejnym, już trzecim przedstawieniem. Teraz przed aktorami czas wytężonego wysiłku

„I co tam znowu?”. Grupa teatralna działająca przy GCK „ZAME...

Na ślubnym kobiercu stanęli w 1973 roku. Po 50 latach 24 pary z gminy Dobrzyca świętowały jubileusz Złotych Godów. 21 z nich 23 listopada 2023 roku osobiście odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Jubileusz Złotych Godów w gminie Dobrzyca. 24 pary zostały o...

Klub Małego i Młodego Ratownika w Pleszewie. Młodzi ratownicy złożyli przysięgę i przeszli prawdziwy chrzest bojowy!

Klub Małego i Młodego Ratownika w Pleszewie. Młodzi ratownic...