Pleszewscy lekkoatleci na halowych zawodach w Kaliszu

MK
To się nazywa dopiero prawdziwa forma! Reprezentanci Pleszewa wywalczyli łącznie 13 medali podczas rozgrywanego w Kaliszu Halowego Wielomeczu Miast i Powiatów w Lekkoatletyce. Nasza drużyna z dorobkiem 150 punktów zajęła drugie miejsce i ustąpiła tylko zawodnikom z Żerkowa

Lekkoatleci na medal
Trzykrotnie na podium stawała Zuzanna Szczepaniak. Gimnazjalistka z Kowalewa zwyciężyła w biegu na 60 metrów przez płotki (10:10) oraz w sztafecie dziewcząt 4x200 m, która pobiegła w składzie: Kinga i Karolina Olejniczak z Gizałek oraz Ewelina Podemska z pleszewskiej „Dwójki”. Dziewczyny uzyskały czas 2:06:40). Trzeci medal gimnazjalistka wywalczyła w skoku w dal, gdzie z wynikiem 4,67 m zajęła drugie miejsce.

Na najwyższym stopniu podium stanęli również: Kinga Olejniczak (49:56 w biegu na 300 metrów), Krzysztof Bartczak (Gimnazjum nr 3 w Pleszewie; 1:39:81 w biegu na 600 metrów) oraz Filip Grad (Gimnazjum w Dobrzycy; 2:59:62 w biegu na 1000 metrów).

Ze srebrnymi krążkami powrócili: Anna Kloetzel (Gimnazjum nr 3 w Pleszewie; 5:08:97 w chodzie sportowym na dystansie 1000 metrów), Ewelina Podemska (50:20 w biegu na 200 metrów), Tobiasz Bartczak (Gimnazjum w Taczanowie Drugim; 3:07:75 w biegu na 1000 metrów), a także sztafeta chłopców 4x200m, która uzyskała rezultat 1:52: 12. W jej składzie wystąpili Kamil Gasik i Jakub Dyczkowski z Gimnazjum w Gizałkach, a także Szymon Kempiński i Dominik Koliński z pleszewskiej „Dwójki”.

Brązowe medale wywalczyli: Szymon Rudziński (Gimnazjum nr 3 w Pleszewie; 1:42,16 w biegu na 600 metrów), Karolina Olejniczak (8,41 w biegu na 60 metrów) oraz Kamil Gasik (7,45 w biegu na 60 metrów