Pleszewscy karatecy z kolejnym workiem medali!

PF
11 medali zdobyli karatecy Pleszewskiego Klubu Karate na rozgrywanym w Lęborku Pucharze Polski

W Pucharze Polski wzięło udział 300 zawodników z 36 klubów z całego kraju. Na tatami wystąpiły najsilniejsze kluby z Łodzi, Szczecina, Białegostoku, Gdańska, Gdyni, Poznania czy Bydgoszczy.

Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Bartłomiej Sołtysiak, który do Pleszewa wróci z dwoma Pucharami Polski. - W kumite +84kg pokonał Macieja Krykowskiego z Bodaikan Szczecin 10-7 oraz w najbardziej prestiżowej konkurencji Pucharu Polski w formule kumite seniorów open - tłumaczy Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

Trzeci puchar wywalczył Adam Konowalczyk wygrywając w finale z Filipem Wentem z Gokken. Pleszewianin stanął również na drugim miejscu podium w konkurencji kumite open U21.

Dwa medale: srebrny i brązowy zdobyła również Marta Michalewicz. Na drugim miejscu podium stanął z kolei Konrad Tanaś (kumite juniorów -61kg), a dwa brązowe medale wywalczył Maciej Drążewski w konkurencji: kumite seniorów -67kg oraz w kumite seniorów open. Srebro powędrowało tym razem do Filipa Vogta, który po zaciętym pojedynku przegrał w finale z reprezentantem klubu Kaisko Białystok.Ostatni brązowym medal dla Pleszewskiego Klubu Karate w kumite kadetów +70 wywalczył Dawid Sobkowiak.