Pleszewscy karatecy rywalizowali na mistrzostwach kraju. Jak się spisali?

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate sięgnęli po pięć medali na mistrzostwach Polski, które odbyły się w miejscowości Zielonki-Parcela koło Warszawy. Na podium stanęli: Jakub Borowczyk, Michał Florczak, Maja Kolanowska, Jan Podolski oraz drużyna U-21 archiwum Pleszewskiego Klubu Karate
Pięć medali wywalczyli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate na mistrzostwach Polski, które odbyły się w miejscowości Zielonki-Parcela koło Warszawy. Na ten dorobek złożyły się: złoty „krążek”, trzy srebrne i brązowy. Na podium stanęli: Jakub Borowczyk, Michał Florczak, Maja Kolanowska, Jan Podolski oraz drużyna U-21.

Pleszewscy karatecy na mistrzostwach Polski 2024. Jak się spisali?

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate sięgnęli po pięć medali na mistrzostwach Polski, które odbyły się w miejscowości Zielonki-Parcela koło Warszawy. Pierwszego dnia na podium stanęła Maja Kolanowska, rywalizująca w kumite kadetek w wadze do 47 kg. Do finału dotarła bez straty punktu, rozprawiając się kolejno z Livią Burghard (Klub Karate i Rekreacji Sonkei), Alicją Madej (Inowrocławski Klub Sportowy) i Oliwią Kaźmierczak (Klub Sportowy Olimp). W finale skuteczniejsza okazał się Antonina Ślósarek. Reprezentantka Klubu Karate Bodoikan zwyciężyła 1-0.

Na drugim stopniu podium stanął również Jan Podolski w kumite juniorów w wadze do 68 kg. W pierwszym pojedynku pewnie wygrał z Janem Chmielem (Klub Sportowy Tiger Zaniemyśl), w drugim okazał się lepszy od Jana Cicheckiego (Sportowy Klub Karate „Senshi”). W półfinale poradził sobie z Patrykiem Tarkowskim, reprezentującym Stowarzyszenie Sportowe Yamabushi. Jan Fierek wziął rewanż za klubowego kolegę w walce decydującej o złotym medalu.

Dawid Wojtczak po zwycięstwie w pierwszym pojedynku (kumite juniorów, -76 kg), odpadł w kolejnej rundzie.

Drugiego dnia sportową klasę potwierdził Michał Florczak. Karateka obronił mistrzowski tytuł z ubiegłego roku w kumite U21 w wadze do 84 kg. Krystian Krajnik (Biofeed Bonus Karate Team), Tymon Karwala (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji „Arawashi”), Nicholas Borowski (Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi) - to kolejni zawodnicy, z którymi uporał się podopieczny Bartłomieja Sołtysiaka. Michał Florczak w czasie turnieju nie stracił choćby punktu.

Indywidualnie na podium stanął również Jakub Borowczyk w kumite U21 w wadze do 67 kg. Zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate przegrał swój pierwszy pojedynek z Kacprem Mazurowskim (Sportowy Klub Karate „Senshi”). W repesażach był już jednak bezbłędny i po wygraniu dwóch walk ostatecznie sięgnął po brązowy „krążek”.

Srebrny medal w kumite U-21 wywalczyła również drużyna w składzie Jakub Borowczyk, Paweł Spychalski oraz Michał Florczak.

W klasyfikacji medalowej Pleszewski Klub Karate zajął 12. miejsce. Ponadto wzbogacił się o 22 punkty w systemie Systemie Sportu Młodzieżowego.