PLESZEW - Wymęczone zwycięstwo Stali, przepychanki na trybunach

Kamil Bachorz
Piłkarze Stali Pleszew odnieśli w niedzielę drugie zwycięstwo na własnym stadionie. W meczu piątej kolejki czwartej ligi pokonali Obrę 1912 Kościan 1:0. Na trybunach pobili się kibice z Kościana, uspokajała ich policja

Jedyna bramka w tym meczu padła w 21. minucie. Wtedy Michał Kosiński zagrał prostopadle do Damiana Kruchowskiego, który ograł dwóch zawodników Obry i wrzucił piłkę na pole bramkowe. Futbolówka odbiła się od jednego z obrońców. Sytuację tą wykorzystał Konrad Chojnacki i wpakował piłkę do siatki.

„Stalówka” miała jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Najlepszą okazję zmarnował w drugiej połowie Michał Kosiński. Piłka po jego strzale z rzutu wolnego zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. - Mieliśmy sześć sytuacji strzeleckich. Gdybyśmy wykorzystali choć 50 procent tych naszych okazji, to byłoby 3:0 – mówił po meczu Adrian Popławski, opiekun Stali. - Nie byłoby wtedy nerwowej końcówki. Z przebiegu całego meczu zespół z Kościana nie wypracował sobie żadnej stu procentowej sytuacji. Ewentualnie wrzucał piłkę z bocznych sektorów boiska, ale nasi obrońcy wybijali wszystkie piłki. – dodał.

Warto podkreślić, że w 71. minucie na placu gry pojawił się powracający po kontuzji Łukasz Bandosz, który zastąpił Krystiana Benuszaka - Miałem tzw. awulsyjne złamanie. Przyczep mięśnia okazał się silniejszy od kości i ją nadłamał. Powiem szczerze, że sporo mi brakuje do pełnej dyspozycji. Wszedłem na dwadzieścia minut, a po dziesięciu miałem wrażenie jakbym na boisku przebywał już godzinę. Widać, że przede mną jeszcze wiele pracy. – podsumował swój występ w niedzielnym meczu napastnik „Stalówki”.

W pierwszej połowie spotkania doszło do przepychanki między kibicami obydwu drużyn. Osoby te musiały zostać uspokojone przez policjantów - Chodzi tutaj o grupę 26-ciu kibiców Obry Kościan. Byli oni najbardziej agresywni. Sytuacja została opanowana przez mundurowych. Wszystkie osoby zostały wylegitymowane. Byli to kibice w wieku od 14 do 27 lat. – powiedziała Monika Wolniewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie:

Kolejny mecz podopieczni Adriana Popławskiego rozegrają w niedzielę. W derbach powiatu pleszewskiego zmierzą się LKS-em Gołuchów. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12.