Pleszew. Piłka nożna. Płomyk rozgromił Stal

Futboliści BS Płomyk Jarota II aż 4:0 pokonali pleszewską Stal
Futboliści BS Płomyk Jarota II aż 4:0 pokonali pleszewską Stal Mariusz Kruchowski
Zespół z Koźmińca nie pozostawił złudzeń futbolistom Stali Pleszew. BS Płomyk Jarota II wygrał w niedzielnym meczu kontrolnym aż 4:0

Niedzielne spotkanie Stali z Płomykiem rozpoczęło się o godz. 10.00 na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie O tej porze dnia termometr wskazywał -10o C... Sędzią głównym spotkania był znany wszystkim Arkadiusz Reśliński z Kolegium Sędziowskiego KOZPN Kalisz. Już w 5 minucie groźnie zaatakowali piłkarze Stali, podanie Rafała Lewery przejął Mikołaj Siuda, jednak przegrał pojedynek z Szymonem Dutkiewiczem.

Trzy minuty później, doskonałym uderzeniem popisał się Bartosz Zmyślony, jednak jego strzał z trudem na rzut rożny sparował golkiper Stali Patryk Lewicki. W 12 minucie powinna paść bramka dla zespołu BS Płomyk Jarota II. Dariusz Małecki zagrał futbolówkę do Szymona Juszczaka, ten jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Stali.

Tymczasem w 32 minucie gry błąd pleszewskiej defensywy wykorzystał Stefaniak. Futbolista Płomyka odebrał piłkę na 20 metrze, podciągnął kilka metrów i mocnym strzałem przy lewym słupku pokonał Lewickiego. W 36 minucie powinno być 2:0. Zmyślony z prawej strony zagrał do Juszczaka, ten jednak wślizgiem nie trafił w piłkę na 4 metrze od bramki Stali... W 45 minucie doskonałym 40 metrowym podaniem popisał się Dawid Guźniczak, zagrał przekątną do Wojciecha Figana. Ten wbiegł w pole karne zagrał na 3 metr do Juszczaka, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce bramki pleszewskiej.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

W 63 minucie podła trzecia bramka dla zespołu BS Płomyk Jarota II. Futbolówkę w środkowej części boiska przejął Guźniczak, zagrał do Małeckiego, a temu nie pozostało nic innego jak tylko umieścić piłkę w siatce pleszewskiej bramki. Jakby tego było mało, w 68 minucie Stefaniak z linii końcowej boiska wycofał piłkę do Guźniczaka, a ten bez żadnych problemów umiescił piłkę w siatce Stali i tym samym ustalił wynik niedzielnej konfrontacji.

BS Płomyk Jarota II Jarocin – Stal Pleszew 4:0 (2:0)
Gole: 1:0 Kamil Stefaniak 32’, 2:0 Szymon Juszczak 45’, 3:0 Dariusz Małecki 63’, 4:0 Dawid Guźniczak 68’

BS Płomyk Jarota II Jarocin: Szymon Dutkiewicz (65’ Piotr Giel), Wojciech Figan, Łukasz Kogut, Piotr Andrzejczak, Paweł Majusiak (46’) Krzysztof Grzelak), Dawid Guźniczak, Piotr Walczak (46’ Maciej Paszek), Bartosz Zmyślony, Dariusz Małecki, Szymon Juszczak (66’ Piotr Walczak), Kamil Stefaniak

Stal Pleszew: Patryk Lewicki (46’ Andrzej Latański), Tomasz Kapałka, Jacek Majkowski, Adrian Chojnacki, Mateusz Raczyk, Rafał Lewera (23’ Mikołaj Kołaczyk), Łukasz Jańczak, Maciej Ostapowicz, Dawid Bilski, Mikołaj Siuda, Tomasz Galant