Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pleszew - Koszykarze znów wygrali!

Pleszewscy koszykarze zainkasowali kolejny komplet punktów
Pleszewscy koszykarze zainkasowali kolejny komplet punktów Marek Blandzi
Drugoligowy Open Florentyna w środowy wieczór pokonał we własnej hali drużynę GTK Fluor Britam Gliwice 97:77. Do przerwy jednak Ślązacy dotrzymywali kroku liderowi rozgrywek.

Pierwsza połowa meczu była niezwykle wyrównana. Po pierwszej kwarcie przyjezdni, dzięki trafieniu Marcina Marczyka, remisowali 23:23. Remis utrzymywał się jeszcze w 12 minucie, kiedy to punkty zdobył Paweł Szymański. Mniej więcej od 15 minuty inicjatywę powoli zaczęli już jednak przejmować gospodarze. Wówczas to Adam Kaczmarzyk wyprowadził pleszewian na czteropunktowe prowadzenie (36:32), które po zmianie stron w 25 minucie, dzięki Piotrowi Gackowi, wzrosło już nawet do 16 punktów. W tym momencie na świetlnej tablicy widniał wynik 63:47.Co prawda jeszcze przed końcem trzeciej kwarty, głównie dzięki celnym rzutom Marczyka i Grzegorza Sobańskiego, gliwiczanie zdołali zmniejszyć przewagę miejscowej drużyny do 4 punktów (65:69), jednak w ostatniej części spotkania, przede wszystkim dzięki Kaczmarzykowi, przewaga gospodarzy zaczęła już rosnąć z każdą upływającą minutą. Gdy więc na 5 minut przed końcem gry Open Florentyna wygrywała już 89:67, trener Duszan Radovic dał szansę pograć zmiennikom. I właśnie jeden z nich – Bartosz Gawroński – rzutem zza linii 6.75 metra ustalił wynik środowej konfrontacji.

Mimo wygranej muszę stwierdzić, że był to dla nas ciężki mecz, głównie za sprawą chorób i kontuzji, z którymi w ostatnim czasie zmagali się moi podopieczni – powiedział trener pleszewian Duszan Radovic. Wracamy powoli do formy, co szczególnie widoczne było już pod koniec meczu i ten fakt mnie najbardziej cieszy.
Z kolei szkoleniowiec GTK nie był specjalnie załamany porażką. Przyjeżdżając do lidera zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będziemy faworytem w tym spotkaniu – stwierdził Jacek Adamczak. Myśmy już jednak swój cel zrealizowali. Mieliśmy utrzymać się w lidze i sztuka ta nam się powiodła! A gospodarze byli od nas po prostu lepsi i w pełni zasłużenie zainkasowali dwa punkty.

Open Florentyna Pleszew – GTK Fluor Britam Gliwice 97:77 (23:23, 21:18, 27:24, 26:12)

Open Florentyna: Kaczmarzyk 33, Gacek 14, Czarkowski 12, Nowak 10, Dryjański 9, Szymczak 8, Ecka 7, Gawroński 4, Ratajczak 0, Spiralski 0, Zyber 0.

GTK Fluor Britam: Nawrot 14, Leszczyński 13, Marczyk 12, Czajkowski 10, Szymański 8, Sobański 7, Grabiec 6, Juraszek 4, Mazanek 2, Soehrich 1, Produlka 0.