Piłkarze z Taczanowa w przyszłym sezonie zagrają w kaliskiej klasie okręgowej!

Piłkarze z Taczanowa awansowali do kaliskiej klasy okręgowej
Piłkarze z Taczanowa awansowali do kaliskiej klasy okręgowej Mariusz Kruchowski
Piłkarze z Taczanowa awansowali do kaliskiej klasy okręgowej!

Już w sobotę piłkarze Żaków Taczanów i Piasta Czekanów wiedzieli, że awansowali do kaliskiej klasy okręgowej, po tym jak remisem kaliskiej Prosny zakończyło się spotkanie w Żerkowie.
Stąd też niedzielny mecz w Taczanowie nie budził już żadnych emocji, dlatego odbywał się on w iście piknikowej atmosferze. Pierwsza połowa to tylko dwie sytuacje dla zespołu gości. W 40 minucie doskonałym podaniem popisał się Damian Grzeszczyk, który obsłużył Pawła Zadkę, jednak ten przegrał pojedynek z Piotrem Rękosiewiczem. Minutę później strzałem z 18 metrów popisał się Grzeszczyk, ale futbolówka wylądowała na słupku...

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku i zaczęli konstruować coraz więcej groźnych sytuacji strzeleckich. W 68 minucie prostopadłym podaniem Filip Szkudlarz obsłużył Marcina Włodarczyka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości Dawidem Mesnerowiczem. Marcin nie zwykł marnować takich sytuacji i strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie zespołowi Żaków.
Po tym trafieniu obudzili się podopieczni Remigiusza Włosiaka, którzy co chwilę stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. w 69 minucie Paweł Zadka nie trafił do pustej bramki, a w 70 ponownie Zadka z 5 metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. W tym okresie Zadka miał jeszcze kilka sytuacji do strzelenia bramki, jednak w niedzielę miał dziś źle nastawiony celownik.
Niestety, ale w 77 minucie Zadka przymierzył precyzyjnie i dał wyrównanie zespołowi Piasta Czekanów i właśnie remisem 1:1 zakończyło się to spotkanie. W tej sytuacji obie drużyny szampanem wspólnie uczciły awans do kaliskiej klasy okręgowej.

Żaki Taczanów – Re-Bud Piast Czekanów 1:1 (1:1)