Piłka nożna. Remis szymanowiczan to porażka?

Remisem 1:1 zakończyło się niedzielne spotkanie Unii z WKS-em
Remisem 1:1 zakończyło się niedzielne spotkanie Unii z WKS-em Mariusz Kruchowski
Piłkarze z Szymanowic zaledwie 1:1 zremisowali z WKS Witaszyce. Po niedzielnym meczu więcej powodów do radości mieli więc goście...

Ten remis można nazwać porażką. Unici mieli przewagę w niedzielnym spotkaniu z zespołem WKS Witaszyce, wypracowali sobie więcej sytuacji strzeleckich, jednak nie zdołali ich wykorzystać. Spotkanie to rozpoczęło się od ataków zespołu gospodarzy i już w 2 minucie Mateusz Rybarczyk oddał strzał na bramkę zespołu gości, jednak piłkę po tym uderzeniu zdołał zablokować jeden z obrońców przyjezdnej drużyny.
W 7 minucie nastąpił wrzut w pole karne zespołu Witaszyc, obrońca gości zagrał piłkę ręką, a sędzia spotkania podyktował rzut karny dla zespołu Unii. Do piłki podszedłi Artur Hyżyk i dał prowadzenie zespołowi gospodarzy. Akcje zespołu Unii nadal sunęły na bramkę Witaszyc, jednak tego dnia miejscowi mieli źle nastawione celowniki.
A tymczasem tuż przed przerwą akcję prawą stroną boiska przeprowadzili futboliści WKS-u. Futbolówkę w pole karne wrzucił zawodnik z Witaszyc, a tam z pierwszej piłki Bartosz Matuszak wpakował ją do siatki obok bezradnego w tym momencie Marcina Marciniaka.
Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie. Oba zespoły grały co prawda o pełną pulę, jednak bliżsi zdobycia trzech punktów byli piłkarze gospodarzy. Warto dodać, że w niedzielnym spotkaniu na pozycji ostatniego stopera zagrał nominalny napastnik... Artur Hyżyk.

Unia Szymanowice – WKS Witaszyce 1:1 (1:1)