Mieszkańcy informują: Koszykówka, II liga. Zwycięstwa wielkopolskich zespołów

Daniel Kawczyński
Udany weekend mają za sobą koszykarze wielkopolskich drugoligowców, którzy uraczyli swoich kibiców zwycięstwami.

Po dwóch ostatnich niepowodzeniach zrehabilitowali się koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski. Podopieczni Mikołaja Czai pewnie zwyciężyli na własnym parkiecie AZS Politechnikę Opole 87:57, dominując rywala we wszystkich kwartach. Pokaz wysokiej skuteczności dali Marcin Kałowski (24 pkt.), Marcin Dymała (15 pkt.) oraz Kamil Sierański (13 pkt.). Udany powrót na parkiet zanotował z kolei Łukasz Olejnik, który zagrał 30.minut i osiem razy trafiał do kosza przeciwników.

Wygraną z Prudnika przywożą poznańscy „Akademicy”. Do przerwy nic jednak nie zapowiadało ich sukcesu, a utracone prowadzenie z pierwszej kwarty nie nastrajało optymistycznie. W porę swoją rzutowość obudzili jednak Szymon Budnikowski i Marek Sobkowiak. Obaj rzucili razem 44 oczka i to głównie za ich sprawą AZS zanotował drugie zwycięstwo z rzędu.

Tempa nie zwalnia Open Florentyna Pleszew, który ograł na własnym parkiecie AZS Politechnikę Częstochowa 76:52, wiodąc prym we wszystkich częściach spotkania. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Adam Kaczmarzyk, który rzucił 17 punktów notując dobrą, ponad 80 procentową skuteczność. Pleszewian z ławki rezerwowej prowadził Włodzimierz Kuśnierczak. Nowy szkoleniowiec- Dusan Radović nadal oczekuje na uzyskanie pozwolenia na pracę.

KS Pogoń Prudnik - AZS Politechnika Poznań 80:99 (18:20, 21:25, 21:27, 20:27)
Stal Ostrów Wlkp. - AZS KU Politechniki Opolskiej 87:57 (23:19, 23:16, 20:12, 21:10)
Open Florentyny Pleszew – AZS Politechnika Częstochowa 76:52 (22:17, 13:11, 22:12, 19:12)