LKS Gołuchów stracił cenne zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu, falstart Stali Pleszew w Słupcy, emocjonujące derby w kaliskiej A-klasie

Damian Cieślak, Mariusz Kruchowski
Mariusz Kruchowski/Damian Cieślak
Bardzo blisko zwycięstwa na boisku wicelidera był LKS Gołuchów. Do pełni szczęścia zabrakło kilku sekund. Pierwszy mecz ligowy po zimowej przerwie rozegrali piłkarze Stali Pleszew. Zespół Łukasza Bandosza przegrał w Słupcy.

IV liga

Drużyna Macieja Dolaty ma za sobą 4 z 6 zaplanowanych na początek rundy wiosennej spotkań wyjazdowych. W ostatniej kolejce gołuchowianie udali się do Wągrowca. O mały figiel w starciu z wiceliderem LKS sięgnąłby po 3 punkty. Wszystkie gole w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. W 51’ wynik otworzył Marcin Szymkowiak. 19’ później gospodarze doprowadzili do wyrównania z rzutu karnego. Gdy w 88’ Dawid Guźniczak pokonał bramkarza Nielby wydawało się, że gołuchowianie wrócą do domu z kompletem punktów. Niestety, w doliczonym czasie gry Tomasza Szymkowiaka pokonał Tomasz Bzdęga.

Po 23. kolejkach LKS z dorobiem 34 punktów plasuje się na 9. miejscu. W sobotę gołuchowianie pojadą do Kórnika. Mecz z miejscową Kotwicą rozpocznie się 15.00.

Nielba Wągrowiec - LKS Gołuchów 2-2
0:1 Marcin Szymkowiak (51’)
1:1 Rafał Leśniewski (70’ z rzutu karnego)
1:2 Dawid Guźniczak (88’)
2:2 Tomasz Bzdęga (90+1’)

Skład LKS-u: Tomasz Szymkowiak, Paweł Majusiak, Grzegorz Kuś, Marcin Wandzel, Michał Laluk, Paweł Stempień (87’ Patryk Cierniewski), Dawid Guźniczak, Krzysztof Czabański, Mateusz Szkudlarski (80’ Maciej Marcinkowski), Marcin Szymkowiak, Krystian Benuszak (90’ Patryk Kubczyk).

Klasa międzyokręgowa

W swoim pierwszym wiosennym meczu Stal Pleszew, podobnie jak LKS Gołuchów, zmierzyła się z wiceliderem. W pierwszej połowie podopieczni Łukasza Bandosza rozczarowali i zasłużenie schodzili na przerwę z jednobramkową stratą.

Po zmianie stron gra pleszewian poprawiła się. Stan meczu wyrównał Tomasz Zawada. Dwie znakomite sytuacje zmarnował Jacek Pacyński, który raz przegrał pojedynek z bramkarzem, a raz piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły i Stalowcy wracali do domu w kiepskich nastrojach.

Po 17. kolejkach Stal z dorobkiem 33 punktów zajmuje 5 miejsce. W niedzielę zagra na wyjeździe z Piastem Kobylin. Początek meczu o 12.00.

SKP Słupca – Stal Pleszew 3:1
1:0 Konrad Kobylarek (25’)
1:1 Tomasz Zawada (51’)
2:1 Konrad Kobylarek (69’)
3:1 Łukasz Pietrzak (90+4’)

Skład Stali: Tobiasz Wojcieszak, Jakub Klauza, Tomasz Kapałka, Michał Kozłowski, Emil Poczta (75’ Damian Stasiak), Tomasz Zawada (84’ Patryk Kaczmarek), Błażej Ciesielski, Łukasz Jańczak, Samuel Minoga (63’ Gabriel Sołtysiak), Jacek Pacyński, Szymon Rudziński.

A-klasa

15. kolejka A-klasy przyniosła 2 pojedynki derbowe. WDobrzy-cy Czarni uporali się z Gladiatorami. Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie. 3 gole padły w 7’. Dwa z nich zdobyli gospodarze i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Do 82’ wszystko wskazywało na to, że powody do radości będą mieli piłkarze Prosny Chocz. Po trafieniach Dawida Cierzniaka i Mateusza Rybarczyka zespół Adriana Popławskiego prowadził u siebie 2:0 z Kościelną Wsią. W końcówce dał o sobie znać najlepszy strzelec gości Tomasz Wewiór, który dwa razy trafił do bramki gospodarzy. Wyrównujący gol padł w ostatniej akcji meczu.

Kolejny krok w stronę awansu zrobił LKS Gołuchów. Drużyna Łukasza Hyżyka pokonała RKS Radliczyce i utrzymała drugą pozycję. Żaki Taczanów przegrały w Golinie.