Kosz Pleszew przegrał spotkanie z drużyną z Jeleniej Góry

MK
Kosz Pleszew
Kosz Pleszew przegrał spotkanie rewanżowe z Sudetami Jelenia Góra 110: 85 (33: 19, 26: 20, 24: 16, 27:30)

Pleszewianie spotkanie zaczęli od prowadzenia po punkach Przemysława Galewskiego. Gospodarze zaczęli bombardować Kosz Pleszew rzutami z dystansu, w pierwszej części spotkania najlepiej wychodziło to zawodnikom znanym z gry w pleszewskich barwach – Bartoszowi Taraszkiewiczowi i doświadczonemu Rafałowi Niesobskiemu. Zawodnicy Ireneusza Taraszkiewicza szybko zdominowali parkiet, wygrywając pierwszą kwartę 33: 19.

Zawodnicy z Jeleniej Góry przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem swojego środkowego Pawła Mincela i Jarosława Wilusza, to wyraźnie uśpiło czujność pleszewskiego zespołu. Gospodarze bardzo skutecznie przerzucili grę w ataku na graczy obwodowych. W całym spotkaniu zawodnicy trenera Ireneusza Taraszkiewicza trafiali z dystansu ze skutecznością 53%! Skuteczna gra Sudetów wyraźnie podcięła Koszowi skrzydła, już po trzech minutach drugiej kwarty przegrywaliśmy różnicą 19 punktów. Mimo nieco lepszej grze w ataku także drugą część Kosz Pleszew przegrał, tym razem 26: 20.

Po przerwie sytuacja na parkiecie niestety nie uległa zmianie. Widząc coraz większą przewagę gospodarzy, trener Kasper Smektała postanowił wpuścić na parkiet młodzież. W większym wymiarze czasowym na poziomie II ligi mogli pograć Mateusz Zimny oraz Szymon Dekiert. Tylko po trzech kwartach po stronie strat mieliśmy już 83 punkty.

Najlepsza w pleszewskim wykonaniu okazała się ostatnia, czwarta kwarta. Wyraźnie rozluźnieni gospodarze pozwolili drużynie z Pleszewa na nieco więcej w ataku. Kosz, podrażniony w poprzednich kwartach zaczął lepiej funkcjonować. To pozwoliło na zdobycie w tej części gry aż 30 punktów. Gospodarze rzucili nam w całym spotkaniu aż 110 punktów. Jest to niechlubny rekord jeśli chodzi o straty punktowe w jednym spotkaniu.

Do końca sezonu zasadniczego pozostały nam już tylko dwa spotkania. Kolejny mecz zagramy ponownie na wyjeździe. Tym razem naszym przeciwnikiem będą Muszkieterowie z Nowej Soli.

SUDETY JELENIA GÓRA – KOSZ PLESZEW 110: 85 (33: 19, 26: 20, 24: 16, 27:30)

KS Sudety: Kozak 27, Niesobski 29, Raczek 22, Jyż 9, Białachowski 8, Taraszkiewicz 8, Kleinowski 7, Pawłowski 0, Walaszek 0.
KS Kosz: Mrówczyński 23, A. Urbaniak 15, Serbakowski 12, R. Urbaniak 12, Mowlik 9, Dekiert 2, Galewski 2, Kikowski 2, Walczak 0, Zimny 0, Lasota 0