Kosz Pleszew lepszy w derbowym pojedynku ze Stalą Ostrów!

PF
Artur Mrówczyński poprowadził pleszewski zespół do zwycięstwa w derbowym pojedynku ze Stalą Ostrów Wielkopolski. W całym spotkaniu trafił 11 z 14 rzutów z gry oraz 10 z 11 rzutów za 1 punkt. Mecz zakończył z dorobkiem 38 punktów, a dodatkowo miał 5 zbiórek, 2 asysty i 1 przechwyt.

Pierwsza kwarta była niezwykle wyrówna. W zespole gości od samego początku bardzo dobrze spisywał się Wojciech Żurawski. W pleszewskim zespole pierwsze skrzypce od samego początku grał Artur Mrówczyński. Bardzo dobre zawody rozgrywał również kapitan Kosz Pleszew kapitan Alan Urbaniak, który w tej części gry zdobył 9 punktów.

Drugą kwartę pleszewianie rozpoczęli od szybkiego prowadzenia 6:0 , a trener Stali, Mikołaj Czaja poprosił o czas. Krótka przerwa niewiele pomogła gościom. Ostatecznie, na przerwę Kosz Pleszew schodził przy prowadzeniu 49: 40.

Po przerwie goście z Ostrowa Wielkopolskiego wzięli się do pracy. Trio Żurawski i bracia Spałowie konsekwentnie odrabiali straty zmniejszając różnicę tylko do trzech punktów. Jednak to było za mało na świetnie grający tego dnia pleszewski zespół.

Czwarta kwarta to koncert Kosza i coraz większa frustracja gości. Faule techniczne i niesportowe, do tego straty zawodników Stali spowodowały, że pleszewianie w derbowym pojedynku wygrali 91: 75!

Następny pojedynek ligowy Kosz Pleszew rozegra już w niedzielę. We Wrocławiu zmierzymy się z zespołem WKK Wrocław.

KS Kosz Pleszew – KS Stal Ostrów Wielkopolski 91: 75 (22:19, 27:21, 12:18, 30:17)

KS Kosz: Mrówczyński 38, A. Urbaniak 13, Kikowski 7, Pawlik 6, Serbakowski 6, R. Urbaniak 6, Lasota 5, Zyber 4, Ziółkowski 0, Zimny 0.

KS Stal: Żurawski 23, K. Spała 21, M. Spała 14, Wojciechowski 12, Galewski 3, Marek 2, Olejnik 0, Radzik 0.