18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs oratorski w pleszewskiej bibliotece

PF
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew odbył się kolejny już konkurs oratorski - Ulubiona książka licealisty
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew odbył się kolejny już konkurs oratorski - Ulubiona książka licealisty PF
Konkurs oratorski "Ulubiona książka licealisty" na dobre wpisał się w tradycję Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew. Jest to rywalizacja niezwykle szlachetna. Rywalizacja na literę, na informację, na to, kto więcej, lepiej i piękniej potrafi to ludziom przekazać

Konkurs oratorski - Ulubiona książka licealisty w pleszewskiej bibliotece

Celem konkursu oratorskiego jest upowszechnianie kultury żywego słowa. Konkurs stwarza okazję do ćwiczenia publicznych wystąpień, stanowi zachętę do pogłębiania wiedzy na temat perswazji i retoryki, a także uczy prezentacji swojego stanowiska.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw odbyły się eliminacje w szkołach, a później najlepsi pojawili się w pleszewskiej bibliotece. Swoją ulubioną książkę polecało 9 uczniów. Wśród nich były między innymi: "Weronika postanawia umrzeć", "Igrzyska śmierci", "Noce deszczu i gwiazd", "Bez względu na cenę".

Pierwsze miejsce zajął Przemysław Rogacki z Zespołu Szkół Przyrodniczo - Politechnicznych w Marszewie, który opowiadał o książce Joe Simpsona dokumentująca jego wyprawę w 1985 w Andy - "Dotknięcie pustki". - Trzymająca w napięciu akcja, chwilami wręcz niewiarygodna opowieść człowieka walczącego o przetrwanie - mówił zwycięzca. Jak sam przyznał przed konkursem bardzo się denerwował - Nie mogłem spać, jeszcze cały czas się denerwuję - dodał. Drugie i trzecie miejsce w zmaganiach przypadło również uczniom z Marszewa Anecie Janickiej i Marcie Wojtkowiak.

Prezentacje młodzieży oceniały Anna Bogacz – rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy, Elżbieta Mielcarek – dyrektorka oraz Maria Wasielewska – kierowniczka działu dziecięcego pleszewskiej biblioteki.

Natomiast ciekawą lekcję młodym adeptom oratorskiej sztuki zaproponowała Anna Bogacz. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, przeanalizowała je, chwaląc pozytywne strony przemówień i ganiąc wady. Poradziła początkującym retorykom, co zrobić, żeby wypaść najlepiej, jak radzić sobie ze stresem. - W większości waszych mów zabrakło perswazji, a bardziej były to streszczenia książek. Jeżeli opowiecie nam o bohaterach, jak się kształtują ich losy, to po co sięgać po tą książkę, jeśli ją już znamy - mówiła.
Wszystkich uczestników zaprosiła również na kolejne warsztaty oratorskie, bo jak podkreśla 93% w ogólnej komunikacji stanowi komunikacja niewerbalna, a tylko 7% to słowa.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto