Kolejny worek medali pleszewskich karateków!

RED
Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 14 medali na Międzynarodowym Turnieju Karate „Pomerania Cup ”. Zawody były ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się już w najbliższy piątek Mistrzostwami Polski Karate WKF , które po raz kolejny odbędą się w Pleszewie.

W prestiżowych turnieju w Rumii wzięło udział blisko 400 zawodników z 31 klubów z Polski i Rosji. Pleszewianie wywalczyli 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych medali.

Po dwa złote medale sięgnął medali Dawid Sobkowiak, który triumfował w kumite kadetów +70kg i w kumite kadetów open. - W kumite kadetów open stoczył 5 wygranych walk. W finale pokonał reprezentanta Budokanu Wrocław Rafa Grelę. W finale kadetów +70 kg pokonał z kolei Radosława Andrusiaka Samuraj Szczecin - tłumaczy Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

Rewelacyjny występ zanotował również Kacper Vogt, który postarał się o największą sensacje turnieju pokonując brązowego medalistę mistrzostw Europy Miłosza Sabieckiego 2-0 w kumite open juniorów. - Kacper Vogt stoczył 6 wygranych walk w kumite open juniorów w finale pokonał Patryka Brzezińskiego z Sakuria Rumia - dodaje Sołtysiak.