Kolejny niesamowity występ pleszewskich karateków na Pucharze Świata w Łodzi!

PF
Trzynaście medali zdobyli karatecy Pleszewskiego Klubu Karate na prestiżowych zawodach Pucharu Świata "Harasuto Cup" rozegranym w Łodzi, w których wzięło udział ponad 1100 zawodników z 77 klubów z 14 państw

W XIII Pucharze Świata w Karate WKF – Harasuto Cup wzięło udział 16 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

W pierwszym dniu zawodów zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 6 medali, w tym 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe zajmując w klasyfikacji generalnej 4 miejsce. Pierwszy złoty krążek wywalczył Filip Vogt w silne obsadzonej konkurencji kumite U21 -75kg. W walce finałowej pokonał reprezentanta Szkocji Davida McReighta 2-0. Konkurencje kumite seniorów +84kg zdominowali natomiast bracia Sołtysiakowie Tomasz i Bartłomiej, którzy awansowali do finału. Medal z najcenniejszego kruszcu przypadł tym razem młodszemu z braci: Tomaszowi. Trzeci złoty medal pierwszego dnia wywalczył Maciej Drążewski w kumite seniorów -67kg pokonując w finale Dominika Korbolewskiego z Gokken Gdynia. Brązowy medal w kumite juniorów -76kg wywalczył Kacper Vogt. Na najniższym stopniu podium stanął również w konkurencji kumite juniorów -68kg Maciej Śmigielski, który w walce o finał o mały głos pokonałby brązowego medalistę Mistrzostw Europy Miłosza Sabieckiego.

W drugim dniu zawodów reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate do sporej już kolekcji dołożyli kolejne siedem medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Złoty medal zawisł na szyi Jakuba Konowalczyka w konkurencji kumite kadetów +70kg, który pokonał w finale Białorusina Maksima Slesarchuka 4-1.W tej samej konkurencji Dawid Sobkowiak wywalczył brązowy medal. Drugi złoty medal wywalczyła drużyna kadetek w składzie: Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Katarzyna Sadowska i Julia Grzelak, która w finale pokonała reprezentację gospodarzy z klubu Harasuto Łódź 2-0. Srebrny medal w konkurencji kumite młodziczek -43kg wywalczyła Julia Grzelak, a kolejny srebrny medal przypadł Magdalenie Godlewskiej w konkurencji kumite kadetek -54kg. Kacper Vogt w drugim dniu zawodów postarał się tym razem o kolejny brązowy krążek w kumite kadetów -70kg. Trzecie miejsce wywalczył również Michał Florczak w kumite młodzików -45kg.