Karate. Powracamy do pleszewskiego turnieju, bo naprawdę warto!

Efektownych pojedynków nie brakowało!
Efektownych pojedynków nie brakowało! PKK Pleszew
Było... minęło... A jednak do pleszewskiego turnieju karateków warto powracać. Bo jest naprawdę do czego!

Zawody były rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Karate i Wielkopolskiego Związku Karate WKF, Ministerstwa Sportu. Organizatorami byli Pleszewski Klub Karate, UMiG Pleszew, Starostwo Powiatowe w Pleszewie. Patronat medialny sprawowała Gazeta Pleszewska oraz Radio Centrum
Przypomnijmy, że zawody w klasyfikacji generalnej wygrał Pleszewski Klub Karate. Karateczki i karatecy z tego zespołu zdobyli 8 złotych, 6 srebrnych i 14 brązowych medali. Trenerzy Damian i Bartłomiej Sołtysiakowie byli bardzo zadowoleni z wyników swoich podopiecznych. Wyniki zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate potwierdziły, że niebezpodstawnie zostali oni trenerami roku 2012.
Najlepszą zawodniczką pleszewskiego turnieju została Barbara Sadowska, która po raz kolejny udowodniła fantastycznym występem, że jest jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce. W Kategorii najlepszy zawodnik turnieju wybrano naszego reprezentanta Dawida Szymurę, który zdobył 2 złote medale! Szymura większość swoich walk wygrywał przed czasem, przez tzw. przewagę techniczną. Po długiej przerwie wraca do wysokiej formy.
Warto podkreślić, że ubiegłotygodniowy turniej był w dotychczasowej historii Pleszewa jednym z największych turniejów sportowych, jakie zostały rozegrane na terenie naszego miasta, które razem z zawodami MMM zgromadziły ponad 300 zawodników.
Dodajmy, że zawody uroczyście otworzył Prezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak wraz z przedstawicielami władz samorządowych wicestarostą Dorotą Czaplicką, przewodniczącym Mirosławem Kuberką oraz radnym Urzędu Miasta i Gminy Sebastianem Wasilewskim
Odnotujmy również, że nad całością turnieju czuwał prezes Pleszewskiego Klubu Karate - Józef Sołtysiak__, któremu w imieniu redakcji Gazety Pleszewskiej jak i portalu pleszew.naszeszemiasto.pl dziękujemy za wzorową współpracę podczas wspomnianego turnieju!

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters

Pierwszy raz w historii karate zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters. W rywalizacji wziął udział w konkurencji kumite -75kg seniorów 35-45 lat Waldemar Sadowski, który godnie reprezentował Pleszewski Klub Karate, zdobywając brązowy medal w konkurencji kumite seniorów -75kg. Walki Sadowskiego rozgrzały widownię zgromadzoną na Sali sportowej ZSP nr 1 w Pleszewie. Ogromny doping i oklaski towarzyszyły zaciętym pojedynkom naszego zawodnika.