Karate. Pleszewianie podbili Italię!

We Włoszech pleszewianie "poszli" na całość!
We Włoszech pleszewianie "poszli" na całość! PKK Pleszew
Podczas rozgrywanych we Włoszech Mistrzostw Europy Karate Fudokan, reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli 4 medale: w tym 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy

W tym roku Mistrzostwa Europy odbyły się We Włoszech, niedaleko Wenecji, w miejscowości Caorle. W zawodach wystąpiło w barwach Polski dwoje reprezentantów PKK Pleszew: Barbara Sadowska mistrzyni Polski karate fudokan w kumite juniorek młodszych +54kg oraz Filip Vogt mistrz Polski w kumite juniorów młodszych -50kg.
Podczas rozgrywanych Mistrzostw Europy Karate Fudokan został rozegrany także Puchar Europy Karate Fudokan Dzieci, w którym wystąpił Kacper Vogt, który spisał się rewelacyjnie, sięgnął boeirm po puchar i złoty medal w kumite młodzików -45kg.
W półfinale Vogt pokonał reprezentanta Rosji 2-0. W finale, po niezwykle zaciętym pojedynku, pokonał reprezentanta Węgier 3-2. Walka miała niezwykłą dramaturgię, jej wynik prawie do końca był nierozstrzygnięty. Jeszcze bowiem na kilka sekund przed końcem pojedynku był wynik 2-2. W ostatnich sekundach Kacper wykonał technikę punktowana na głowę Węgra, która przyniosła sukces naszemu reprezentantowi.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Po zakończeniu Pucharu Europy Karate Fudokan Dzieci rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Karate Fudokan, w których świetnie spisała się dwójka pleszewian Filip Vogt I Barbara Sadowska. Filip Vogt wywalczył mistrzostwo Europy w kumite juniorów Młodszych -50kg pokonując w finale reprezentanta Polski Bartosza Bajorka 6-4. W sumie Filip Vogt stoczył 4 zwycięskie walki!
W konkurencji kumite juniorek młodszych +54kg Barbara Sadowska sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Europy w finale ulegając 2-0 reprezentantkę Rosji.
Nasi reprezentanci wystąpili jeszcze w konkurencjach drużynowych. Filip Vogt wywalczył srebrny, a Barbara Sadowska brązowy medal.

Złoty medal i tytuł mistrza Europy:
- Filip Vogt – kumite juniorów młodszych -50kg,
Srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy:
- Barbara Sadowska – kumite juniorek młodszych +54kg,

Medale drużynowe:
- Filip Vogt – srebrny medal, kumite drużynowe juniorów młodszych,
- Barbara Sadowska – brązowy medal, kumite drużynowe juniorek młodszych.

Zarząd PKK Pleszew przekazuje podziękowania za dofinansowanie do występu naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy Karate Fudokan Caorle Włochy - Starostwu Powiatowemu w Pleszewie, Pani Dorocie Czaplickiej, Panom Arturowi Tarasiewiczowi i Mirosławowi Kuberce.