Juniorzy Stali wygrali mecz na szczycie!

Juniorzy Stali Pleszew 2:0 pokonali drużynę Gromu Golina
Juniorzy Stali Pleszew 2:0 pokonali drużynę Gromu Golina Mariusz Kruchowski
Juniorzy młodsi Stali Pleszew wygrali 2:0 sobotni mecz na szczycie z Gromem Golina!

W sobotnim spotkaniu w Kaliskiej Klasie Okręgowej Juniora Młodszego spotkały się obecnie dwa najlepsze zespoły w ligowej tabeli. Stal Pleszew na własnym obiekcie podejmowała drugi zespół tabeli Grom Golinę. Spotkanie to stało na wysokim poziomie i ostatecznie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0!
Od samego początku spotkania zdecydowaną przewagę osiągnęli piłkarze gospodarzy. Jednak pierwsi groźną akcję przeprowadzili futboliści Gromu. W 11 minucie Gudei Brajan Sadłowski strzelał na bramkę Kamila Chmielińskiego, jednak jego strzał zdołali zablokować jego koledzy z obrony. Podrażnieni takim przebiegiem spotkania piłkarze gospodarzy zaatakowali dwie minuty później, jednak strzał Szymona Kieliszewskiego trafił w słupek bramki strzeżonej przez Jakuba Jacka. Ponownie Kieliszewski mógł „otworzyć” wynik spotkania w 15 minucie gry, jednak po dośrodkowaniu Patryka Biegańskiego nie trafił w piłkę.
Tymczasem w 25 meczu wynik spotkania otworzył wspomniany już wcześniej Kieliszewski! Minutę później powinien być remis, doskonałej sytuacji z 5 metrów nie wykorzystał jednak Sadłowski, który stanął „oko w oko” z Chmielińskim, jednak nie trafił w światło bramki. W odpowiedzi Stalówki, w 38 minucie piłkę nieuchronnie zmierzającą do siatki Gromu z linii bramkowej wybił Krzysztof Gładczak.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pleszewianie w dalszym ciągu dyktowali warunki gry na murawie. Efektem przewagi graczy Stali był gol zdobyty przez Mateusza Siudę, który ostatcznie ustalił wynik sobotniej konfrontacji!

Gole:
1:0 Szymon Kieliszewski 25’
2:0 Mateusz Siuda 48’

STAL PLESZEW: Kamil Chmieliński, Marcin Wróblewski, Jakub Balcer, Błażej Kałużny (41’ Mateusz Maniak), Miłosz Przywarciak, Jakub Borecki, Jakub Biadała, Mateusz Siuda (70’ Jakub Czajczyński), Mikołaj Adamek (75’ Eryk Wesołowski), Patryk Biegański, Szymon Kieliszewski

GROM GOLINA: Jakub Jacek, Patryk Grobelny, Patryk Bartniczak (68’ Mariusz Marszałek), Krzysztof Gładczak, Marcin Bryll, Jakub Szymkowiak, Mateusz Pluta, Olaf Dyoniziak (51’ Szymon Mankiewicz), Wiktor Balcerski, Brajan Sadłowski, Marcin Szymkowiak
ŻÓŁTE KARTKI: Jakub Biadała – Patryk Bartniczak, Marcin Bryll

Autor:mb. Wspł.kwit