Hokejowa wygrana piłkarzy Stali Pleszew

Niezwykle interesujący mecz odbył się w niedzielę w Krotoszynie. Stal pokonała Astrę 6:4! Mariusz Kruchowski
Piłkarze Stali Pleszew 6:4 pokonali w Krotoszynie miejscową Astrę!

Już w 11 minucie Krzysztof Ratyński wykorzystał podane z głębi pola, jednak jego strzał trafił w słupek. Pięć minut później z rzutu wolnego Jakuba Nelle starał się zaskoczyć Adrian Chojnacki, jednak golkiper Astry z wielkim trudem sparował piłkę na rzut rożny. Minutę później Stal objęła prowadzenie! Mikołaj Kołaczyk dograł piłkę na 8 metr w polu karnym, a tam potężnym strzałem pod poprzeczkę Nelle pokonunał Krystian Benuszak.

Tymczasem w 21 minucie na 30 metrze faulowany był przez bramkarza Astry Dawid Bilski, sędzia spotkania nie miał wątpliwości i pokazał czerwony kartonik golkiperowi gospodarzy. A już w 27 minucie Bilski po raz drugi pokonał strzałem z linii pola karnego tym razem Mateusza Wroneckiego.

Trzy minuty później bliźniacza akcja do pierwszej, podającym był Kołaczyk, a całą akcję zakończył Benuszak, który wpakował futbolówkę w siatce Astry.
W 37 minucie nastąpił popis Benuszaka, który ośmieszył obrońców Astry, wpadł w pole karne i ponownie pokonał bramkarza Astry.

Niestety w 40 minucie wszyscy kibice byli pod wrażeniem przepięknej bramki, zdobytej przez Jacka Chromińskiego, który strzałem z 17 metrów z rzutu wolego pokonał Patryka Lewickiego. Dwie minuty później ponownie do rzutu wolnego podszedł Chromiński, Lewicki z trudem sparował piłkę na poprzeczkę, ta jednak trafia do Adama Staszewskiego, który zdołał pokonać Lewickiego. Wynikiem 4:2 dla zespołu gości zakończyła się pierwsza odsłona niedzielnego spotkania.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Po zmianie stron już w 48 minucie swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu zdobył Benuszak a asystującym był Szymon Augustyniak. Trzy minuty później błąd do spółki z bramkarzem Astry popełnił Adam Adamski, piłkę przejął Mikołaj Siuda, podał ją do lepiej ustawionego Tomasz Kapałki, który ze stoickim spokojem pokonał bramkarza gospodarzy. Na trybunach szok, goście prowadzili już w tym momencie aż 6:2!
W 53 minucie trzecią bramkę dla Astry zdobył jednak Chromiński, który płaskim strzałem po ziemi pokonał Lewickiego. W 71’ siódmą bramkę powinien strzelić Łukasz Bandosz, jednak za długo się namyślał przy strzale i piłkę odebrali mu obrońcy.
A w 74 minucie drugą żółtą kartę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Kołaczyk i siły na boisku się wyrównały.
W 76’ wynik spotkania ustalił Dawid Przybyszewski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Już w doliczonym czasie gry koleją bramkę dla zespołu Stali mógł zdobyć Maciej Ostapowicz, jednak jego uderzenie, bramkarz Astry wybił czubkami palców...

ASTRA KROTOSZYN: Jakub Nelle, Tomasz Domagała, Dariusz Hylewicz, Szymon Sekula (46’Adam Adamski), Ryszard Idkowiak (88’ Karol Swora), Karol Krystek, Adam Staszewski, Adrian Sójka, Mateusz Nowak (22’ Mateusz Wronecki), Krzysztof Raczyński, Jacek Chromiński
STAL PLESZEW: Patryk Lewicki, Tomasz Kapałka, Łukasz Jańczak, Jacek Majkowski, Tomasz Galant, Szymon Augustyniak (85’ Maciej Ostapowicz), Dawid Bilski, Adrian Chojnacki, Mikołaj Kołaczyk, Mikołaj Siuda (62’ Łukasz Bandosz), Krystian Benuszak (90’ Maciej Kałużny)

ŻÓŁTE KARTKI: Szymon Sekula, Ryszard Idkowiak, Adam Staszewski – Mikołaj Kołaczyk x2,
CZERWONE KARTKI: Jakub Nelle 21’ – Mikołaj Kołaczyk 74’
SĘDZIOWIE: Mateusz Lewek, Przemysław Borkowski, Tomasz Krzywański

WSPÓŁPRACA:**Mariusz Kruchowski __jardersport.pl**