Gołuchów. Julia Talar z Jedlca zagra w finale mistrzostw Polski w minisiatkówce dziewcząt w kategorii trójek

Piotr Fehler
UKS 17 Kalisz/Andrzej Kurzyński
Julia Talar z Jedlca wraz ze swoimi koleżankami z UKS 17 Kalisz zagra w finale mistrzostw Polski w minisiatkówce dziewcząt w kategorii trójek. Młode siatkarki wywalczyły sobie awans podczas finału mistrzostw Wielkopolski, gdzie zajęły II miejsce

Mistrzostwa Wielkopolski w minisiatkówce dziewcząt

Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów, wyłonionych we wcześniejszych kwalifikacjach. Drużyny podzielone zostały na trzy grupy, z których awans do gry o miejsca 1-6 wywalczyły po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Dla wszystkich zawodniczek była to ogromna szansa zaprezentowania swoich siatkarskich umiejętności, zdobycia cennego doświadczenia, które miejmy nadzieję w przyszłości zaowocuje młodymi gwiazdami ligowych parkietów.

Tytuł Mistrza Wielkopolski w minisiatkówce dziewcząt w kategorii trójek zdobył zespół Enea Energetyk Poznań 1, a wicemistrzem gospodarze turnieju drużyna UKS 17 Kalisz, które będą reprezentowały Województwo Wielkopolskie w Wielkim Finale, który odbędzie się w sierpniu bieżącego roku. Trzecie miejsce wywalczył zespół UKS Kaniasiatka Gostyń.

Anna Werblińska wręczyła medale

Dekoracji oraz wręczenia nagród dokonał prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Sitkowej Jacek Broński, prezes UKS 17 Kalisz Waldemar Kuświk oraz gość specjalny, była zawodniczka zespołu Winiary Kalisz oraz reprezentacji Polski, zdobywczyni medali mistrzostw Polski i Europy Anna Werblińska.

Zostały również przyznane nagrody indywidualne dla najlepszej zawodniczki każdej drużyny, oraz nagroda dla najlepszej zawodniczki całego turnieju MVP, którą otrzymała Emilia Szulc z Enea Energetyk Poznań 1.