MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie są schrony? Państwowa Straż Pożarna przygotowała aplikację dla obywateli

OPRAC.:
Adam Kielar
Adam Kielar
Gdzie szukać schronów? Państwowa Straż Pożarna przygotowała specjalną aplikację. Zakończyła się także inwentaryzacja schronów w Polsce.
Gdzie szukać schronów? Państwowa Straż Pożarna przygotowała specjalną aplikację. Zakończyła się także inwentaryzacja schronów w Polsce. Gazeta Wrocławska / Piotr Krzyżanowski / Polska Press
Państwowa Straż Pożarna przygotowała aplikację, za pomocą której każdy będzie mógł znaleźć schron, miejsce ukrycia lub miejsca doraźnego schronienia – przekazał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Na konferencji poinformowano o wynikach inwentaryzacji schronów w Polsce.

Aplikacja z adresami schronów

Wąsik na konferencji, na której przedstawione zostały efekty inwentaryzacji schronów, zaznaczył, że ze strony opinii publicznej wielokrotnie padało pytanie o to, w jaki sposób obywatele mają się dowiedzieć, gdzie znaleźć schronienie.

Aplikację można znaleźć na stronach Państwowej Straży Pożarnej.

Straż Pożarna odpowiedziała na to pytanie, przygotowując aplikację. Ta aplikacja od dzisiaj będzie ogólnie dostępna na stronie PSP. Aplikacja, gdzie każdy może sprawdzić odpowiedni adres i znaleźć najbliższy swojego adresu schron, ukrycie albo miejsce doraźnego schronienia – powiedział wiceszef MSWiA.

W jego ocenie aplikacja jest dobrym, powszechnym narzędziem.

– Można będzie od dziś z niej korzystać. Mam nadzieję, że takich potrzeb, oczywiście, nie będzie – dodał.

Wąsik podkreślił, że inwentaryzacja trwała od października 2022 roku do lutego 2023 roku.

Inwentaryzacja schronów

– To było ogromne przedsięwzięcie, które prowadziła Państwowa Straż Pożarna. W tej inwentaryzacji wzięło udział ponad 13 tysięcy funkcjonariuszy Straży Pożarnej. 40 proc. formacji było zaangażowanych w różnym stopniu w te działania we wszystkich komendach PSP – zaznaczył.

Jak wyjaśnił, wszystkie budowle zostały podzielone na trzy kategorie: schrony, ukrycia (czyli schrony niehermetyczne) oraz miejsca doraźnego schronienia.

Wąsik zastrzegł, że inwentaryzacji poddane zostały wszystkie pomieszczenia należące do instytucji państwowych, samorządowych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, ale także te należące do podmiotów gospodarczych prowadzących działalności użyteczności publicznej. Inwentaryzacji nie podlegały – jak dodał – tego typu obiekty w budynkach prywatnych.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Polecjaka Google News - Portal i.pl
od 16 lat

mm

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Gdzie są schrony? Państwowa Straż Pożarna przygotowała aplikację dla obywateli - Portal i.pl

Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto