MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dlaczego nie dostałem zaliczek dopłat? Pyta rolnik, a ARiMR podaje powody. Co z płatnościami ekologicznymi?

Redakcja
Cześć rolników dostanie dopłaty w jednym przelewie, bez wcześniejszych zaliczek.
Cześć rolników dostanie dopłaty w jednym przelewie, bez wcześniejszych zaliczek. pixabay.com/artellliii72
Co roku dostawałem zaliczkę ekologiczną, bo jestem rolnikiem ekologicznym, w tym roku zaliczki brak. Czy coś wiadomo w tej sprawie? - zapytał pan Wiesław, a my z jego wątpliwością zwróciliśmy się do ARiMR. Ilu rolników nie dostało zaliczek dopłat bezpośrednich 2023 i co najczęściej było tego powodem?

Spis treści

Rolnik nie dostał zaliczek dopłat 2023, ARiMR odpowiada

Nie tylko pan Wiesław zastanawia się, dlaczego na jego konto nie wpłynęły zaliczki. Dla rolników jesienią to ważny zastrzyk gotówki. Co mogło być powodem braku przelewu? Na pytanie odpowiedziało biuro prasowe ARiMR.

- W ramach kampanii dopłat 2023 od 16 października do 30 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazywała zaliczki wyłącznie z tytułu płatności bezpośrednich (niemal 8,1 mld zł otrzymało 1,2 mln rolników) i płatności ONW (prawie 1,1 mld zł trafiło do ponad 734 tys. gospodarzy) - przypomina na początku agencja.

Warto wspomnieć, że zaliczki dopłat sięgały 70 proc. na poczet płatności bezpośrednich – w tym płatności dla małych gospodarstw i przejściowego wsparcia krajowego, a także 85 proc. z tytułu płatności ONW. O dopłaty wnioskowało w tym roku 1,24 mln rolników. Część zatem została bez jesiennych wypłat.

Kto musi poczekać na płatności 2023 r.? M.in. rolnicy ekologiczni

- Zaliczki przede wszystkim z powodu błędów we wnioskach, wątpliwości co do zadeklarowanej i faktycznej powierzchni upraw, zawieszenia sprawy (w tym śmierci ubiegającego się o środki) nie trafiły na konta ponad 41 tys. rolników - podaje Strefie Agro biuro prasowe ARiMR.

Co z rolnikami ekologicznymi? - Dopłaty do rolnictwa ekologicznego są realizowane wraz z płatnościami końcowymi. Mogą być one wypłacane po wydaniu decyzji o przyznaniu wsparcia – jeśli ubiegający się spełni warunki kwalifikowalności i zakończą się wszystkie wyznaczone kontrole - dodaje agencja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dlaczego nie dostałem zaliczek dopłat? Pyta rolnik, a ARiMR podaje powody. Co z płatnościami ekologicznymi? - Strefa Agro

Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto