Derby na remis

W sobotę pierwszej porażki w sezonie doznał LKS Gołuchów. Dzisiaj premierowe zwycięstwo odniosła Stal Pleszew. Ruszyła również Kaliska A-klasa. Na dzień dobry byliśmy świadkami emocjonującego meczu derbowego.

W IV kolejce LKS Gołuchów mierzył się na własnym boisku z Polonią Kępno. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 4' Krystian Benuszak pokonał bramkarza gości. Rywale odpowiedzieli po 6' (gola zdobył Filip Latusek ), a w 20' już prowadzili (trafienie Borysa Wawrzyniaka). Drużyna Damiana Barasa szybko się otrząsnęła i po 60 sekundach znów był remis. Dublet skompletował Benuszak. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Niestety, w drugiej strzelali już tylko goście. W 60' do siatki gołuchowian trafił Marcin Górecki. 10' później wynik meczu ustalił Filip Latusek.

Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyli piłkarze Stali Pleszew. Drużyna Łukasza Bandosza pewnie wypunktowała zespół z Żerkowa. Dwa gole zdobył Adrian Chojnacki. Po jednym trafieniu dołożyli: Tomasz Zawada i Łukasz Jańczak. Honorowego gola dla GKS-u strzelił Artur Maciejowski.

W niedzielę rozgrywki zainaugurowała Kaliska A-klasa. Już pierwsza kolejka przyniosła derby powiatu pleszewskiego. Beniaminek z Taczanowa podejmował drugoroczniaka z Pieruszyc. Lepiej mecz rozpoczęli Gladiatorzy. Blisko szczęścia po strzale z dystansu był Adam Cegła. Dobrze w bramce Żaków spisał się Adam Szczepaniak. Chwilę później było już 0:1. W 5' Remigiusz Korzeniewski wykorzystał centrę z rzutu rożnego. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu. Najprzytomniej w zamieszaniu podbramkowym, powstałym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zachował się Tomasz Cieloch. Ostatnia akcja pierwszej połowy zakończyła się podyktowaniem rzutu wolnego dla gości. Celnie ze stałego fragmentu gry przymierzył Remigiusz Korzeniewski. W drugiej połowie wyrównał Marcin Mielcarek i mecz zakończył się remisem.

Czarni Dobrzyca, trzeci nasz reprezentant w A-klasie poległ w Kaliszu. Tamtejsza Prosna wygrała 3:1. Honorowego gola dla dobrzyczan zdobył Piotr Ulka.