BS Płomyk Jarocin II Jarocin/Koźminiec zremisował 1:1 w Kaliszu

Marek Blandzi
BS Płomyk Jarocin II Jarocin/Koźminiec zremisował 1:1 w Kaliszu Mariusz Kruchowski

BS Płomyk Jarocin II Jarocin/Koźminiec zremisował 1:1 w Kaliszu z miejscowym z zespołem KKS Kalisz. Piłkarze Macieja Dolaty nie wyjeżdżali nad Prosnę w roli faworytów....A jednak nie zawiedli i wywalczyli remis.
Ta konfrontacja rozpoczęła się się nie po myśli zespołu BS Płomyk Jarota II, gdyż już w 2’ spotkania bramkę zdobył po prostopadłym podaniu od swojego pomocnika Mateusz Poniatowski,. Pierwsza odsłona spotkania to zdecydowana przewaga zespołu gospodarzy, którzy co chwilę nękali Karola Zaborowskiego. Natomiast goście w pierwszej odsłonie spotkania oddali tylko dwa celne strzały na bramkę Adriana Wolniaka.
Z kolei w 32’ rzut wolny dla zespołu KKS-u doskonale obronił Zaborowski. Minutę później pierwszy strzał na bramkę Wolniaka oddał Dariusz Małecki, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę. W 41’ Maciej Sowiński potężne uderzył, ale jedynie w... boczną siatkę. W 42’ Patryk Cierniewski swoje umiejętności zapragnął zweryfikować strzałem z dystansu, jednak z wybronieniem tej piłki nie miał żadnych problemów Wolniak Jeszcze w pierwszej połowie piłkarze gospodarzy ciągle nękali defensywę zespołu BS Płomyk Jarota II, ale i tak jednobramkowym prowadzeniem kaliszanie schodzili z murawy na przerwę.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Po zmianie stron obraz gry zmienił się diametralnie, inicjatywę przejęli piłkarze Macieja Dolaty i już w 55’ Bartłomiej Jóźwiak popisał się mocnym uderzeniem z ostrego kąta, jednak futbolówka minęła światło bramki Zaborowskiego. W 64’ ponownie w głównej roli wystąpił Jóźwiak, który wrzucił piłkę w pole karne, a tam Poniatowski z półobrotu obok strzelił jednak obok bramki gości. Minutę później do wyrównania mógł doprowadzić Damian Kosiński, jednak jego uderzenie nie trafiło w światło bramki. W 71’ ponownie Kosiński ponownie w sytuacji strzeleckiej znalazł się Kosiński, jedna mocne uderzenie z 16 metrów zdołał obronić Wolniak.
Futboliści gości dopięli swego dopiero w 82’, kiedy to Kosiński zagrał zza linię obrony zespołu gospodarzy, a tam do piłki doszedł Kamil Stefaniak, który nie dał szans Wolniakowi, pakując piłkę do siatki zespołu KKS Kalisz. Jakby tego było mało, zwycięską gola mógł zdobyć jeszcze Paszek, jednak jego strzał poszybował nad bramką gospodarzy.
A tymczasem już w najbliższą niedzielę odbędzie się szlagierowe spotkanie w Koźmińcu, kiedy to BS Płomyk Jarota II Jarocin/Kożminiec na własnym boisku podejmował zespół SKP Słupca. Początątek meczu zaplanowano na godz. 16.00.

KKS Kalisz – BS Płomyk Jarota II Jarocin 1:1 (1:0)