Bieg Ptolemeusza w Kaliszu. Ponad 900 biegaczy na ulicach miasta. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Bieg Ptolemeusza w Kaliszu
Bieg Ptolemeusza w Kaliszu Andrzej Kurzyński
42. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza w Kaliszu za nami. Z trasą liczącą dziesięć kilometrów zmierzyło się ponad 900 biegaczek i biegaczy.

Bieg Ptolemeusza w Kaliszu, to największa i najstarsza impreza biegowa w grodzie nad Prosną. Tegoroczny bieg ukończyło 905 uczestników. Dziesięciokilometrowy dystans najszybciej pokonał Roman Adamovich reprezentujący klub Achilles Leszno, któremu przebiegnięcie trasy zajęło 31 minut i 37 sekund. Drugi był Aron Przybył z UKS 12 Kalisz. Podium uzupełnił Tomasz Chudzicki z MUKS Wróblew.

Wśród pań triumfowała Ogla Kazimirowa z klubu eRka Team MTB Kalisz. Druga była Marlena Marlena, a trzecie miejsce na podium zajęła Dominika Konopa.