Cztery medale wywalczyli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate podczas Mistrzostw Polski Karate WKF Seniorów

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate, wywalczyli cztery medale mistrzostw Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęli Magdalena Godlewska, Michał Florczak i Bartłomiej Sołtysiak. Dorobek uzupełnił srebrny „krążek” w kumite drużynowym wywalczony przez ekipę w składzie: Jakub Borowczyk, Jakub Konowalczyk, Wojciech Pestka, Michał Florczak i Bartłomiej Sołtysiak archiwum Pleszewskiego Klubu Karate
Cztery medale zdobyli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate podczas Mistrzostw Polski Karate WKF Seniorów. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Magdalena Godlewska, Michał Florczak i Bartłomiej Sołtysiak. Dorobek uzupełnił srebrny „krążek” wywalczony w kumite drużynowym. Za ten sukces odpowiedzialni są: Jakub Borowczyk, Jakub Konowalczyk, Wojciech Pestka, Michał Florczak i Bartłomiej Sołtysiak.

Kleszczewo koło Poznania było gospodarzem Mistrzostw Polski Karate WKF Seniorów. W krajowym czempionacie uczestniczyli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate, którzy wywalczyli cztery medale, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu. Na najwyższym stopniu podium stanęło dwoje podopiecznych Bartłomieja Sołtysiaka: Magdalena Godlewska i Michał Florczak oraz sam trener. Dorobek uzupełnił srebrny „krążek” w kumite drużynowym wywalczony przez ekipę w składzie: Jakub Borowczyk, Jakub Konowalczyk, Wojciech Pestka, Michał Florczak i Bartłomiej Sołtysiak

Magdalena Godlewska obronę mistrzowskiego tytułu w kumite w kategorii do 68 kg rozpoczęła od pokonania 7-1 Marty Krause (Sonkei Gdańsk). W półfinale 3-0 uporała się z Sandrą Leskie (KK Gokken), a w finale wygrała 3-1 z Wiktorią Grejner (Klub Karate Nidan Zawadzkie).

Michał Florczak został mistrzem Polski w kumite -84 kg. Zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate pokonywał kolejno Krystiana Krajnika (Biofeed Karate Team), Bartosza Kędzierskiego (Olimp Łódź) i Krzysztofa Małachowskiego (Sakuria Rumia). Wyniki poszczególnych walk to odpowiednio 6-1, 4-0 i 6-2.

Powody do radości miał również trener Bartłomiej Sołtysiak rywalizujący w kumite +84 kg. W drodze do finału pokonał Huberta Jarockiego (Olimp Łódź) oraz Cypriana Jarczaka z Kaminarii Perzów. W decydującym pojedynku uporał się 3-1 z byłym zawodnikiem... Pleszewskiego Klubu Karate, Dawidem Sobkowiakiem, obecnie reprezentującym Budokan Wrocław.

Czwarty medal PKK wywalczył w kumite drużynowym, w finale ulegając drużynie Olimp Łódź 1-2. W klasyfikacji medalowej Pleszewski Klub Karate zajął 2. miejsce. Tutaj również lepsza okazał się ekipa z Łodzi.