Zawodnicy UKS Taekwondo Holdicom Pleszew na podium w Mistrzostwach Świata!

Z sukcesu syna Bartka zadowolony był ojciec i jednocześnie prezes klubu UKS Taekwondo Grzegorz Stephan UKS Taekwondo Pleszew
Nicola Kaczmarek i Bartek Stephan- zawodnicy UKS Taekwondo Pleszew wywalczyli medale mistrzostw świata!

W niemieckiej miejscowości Sindelfingen odbyły się w miniony weekend Mistrzostwa Świata Dzieci w Taekwondo Olimpijskim do lat 13. Zawody były akceptowane przez Światową Federację Taekwondo. Nasz klub reprezentowało troje zawodników, a byli nimi: Nicola Kaczmarek, Dawid Bartoszek oraz Bartosz Stephan. Zawody możemy uważać za bardzo udane gdyż wróciliśmy z dwoma medalami – podkreślił prezes naszego klubu Grzegorz Stephan.

Nicola Kaczmarek zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej - 33 kg. Niestety w finale pleszewianka przegrała musiała uznać wyższość zawodniczki z Hiszpanii.

Z kolei Bartek Stephan, aby wejść do strefy medalowej w kategorii -38 kg, musiał stoczyć dwa pojedynki i tak wygrał z zawodnikiem Niemiec i Hiszpanii, natomiast pojedynek o wejście do finału przegrał na punkty z reprezentantem Grecji. Warto podkreślić również dobrą postawę Dawida Bartoszka, który stoczył zacięty pojedynek z reprezentantem Chorwacji, ale niestety przegrał go na punkty.

Odnotujmy, że w zawodach wzięło udział blisko 1000 zawodników!

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363