Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate znów triumfują

Pleszewski Klub Karate
10 medali zdobyli pleszewscy karatecy podczas XXI Turnieju Karate Rada Regentów Karate WKF Zawadzkie. Kacper Vogt triumfował w dwóch kategoriach.

Zawody zgromadziły rekordową liczbę uczestników ponad 390 zawodników z 30 klubów. Rywalizowano w następujących kategoriach wiekowych: dzieci od 7 lat, młodzików 12-13 lat, kadetów 14-15 lat i juniorów 16-17 lat. Zmagania trwały 8 godzin, rozegrano 64 konkurencje.

Dwukrotnym złotym medalistą został Kacper Vogt, który wygrał w kategorii kumite młodzików -55kg oraz w juniorach młodszych -57kg. Dwa krążki przywiózł również Jakub Konowalczyk, który wygrał w kumite młodzików +55kg oraz zajął II miejsce w konkurencji kumite juniorów młodszych -57kg.
Na najwyższym stopniu podium stanęli najmłodsi reprezentacji Pleszewskiego Klubu Karate: Julia Grzelak w kumite dziewcząt 10-11 lat -30kg oraz Michał Florczak w kumite chłopców 10-11 lat -34kg.

5 złotych medali, 1 srebrny i 4 brązowe to dorobek Pleszewskiego Klubu Karate podczas zawodów.