Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate z trzema medalami mistrzostw Polski

Trzy medale przyniosły zawodnikom Pleszewskiego Klubu Karate Mistrzostw Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców, które w dniach 3-4 czerwca odbyły się w miejscowości Zielonki-Parcela koło Warszawy. Na podium stanęli: Jakub Borowczyk, Michał Florczak i Maja Kolanowska. archiwum Pleszewskiego Klubu Karate
Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate podczas Mistrzostw Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w miejscowości Zielonki-Parcela koło Warszawy, wywalczyli trzy medale. Na podium stanęli: Jakub Borowczyk, Michał Florczak i Maja Kolanowska.

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli trzy medale mistrzostw Polski

Trzy medale przyniosły zawodnikom Pleszewskiego Klubu Karate Mistrzostw Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców, które w dniach 3-4 czerwca odbyły się w miejscowości Zielonki-Parcela koło Warszawy. Na najwyższym stopniu podium stanął Michał Florczak. Podopieczny Bartłomieja Sołtysiaka nie miał sobie równych w kumite U21 w kategorii wagowej do 84 kg. W finale 12:6 pokonał Filipa Mosza reprezentującego Akademię Sportów Walki „Nippon”. Wcześniej 10:0 rozprawił się z Tomaszem Lewandowskim (L.K.S Zarzewie Prudnik), a „wyprawę” po złoty medal rozpoczął od zwycięstwa 10:1. W takim stosunku reprezentant kraju uporał się z Karolem Kostrzewą (Wrzesiński Klub Karate), który podobnie jak Jakub Krysiak (Klub Karate „Champion-Team”), ostatecznie sięgnął po brązowy „krążek”.

Maja Kolanowska rywalizację w kumite U16, w wadze do 47 kg, rozpoczęła od drugiej rundy. W niej wygrała 4:0 z Olimpią Patryas, zawodniczką UKS „Ukemi” w Kobylinie. Kolejne dwa pojedynki również zakończył się po myśli reprezentantki Pleszewskiego Klubu Karate. 5:0 z Jagną Szymkowiak (Randori Sopot) oraz 3:1 Adrianną Meller (Sportowy Klub Karate „Senshi”) i Maja zameldował się w finale. W ostatnim pojedynku, po wyrównanej walce, 3:2 zwyciężyła Jolanta Woźniak (Stowarzyszenie Klubów Sportów Walki Kuzi Sport).

Sukces klubowej koleżanki powtórzył Jakub Borowczyk w kumite U21, w wadze do 60 kg. W drodze do finału wyeliminował dwóch rywali. Walkę o złoty medal przegrał 0:3 z Bartoszem Wojciechowskim (Klub Karate „Champion-Team”).

Blisko podium był Jan Podolski (kumite juniorów, -68 kg), który niestety przegrał pojedynek o brąz i musiał zadowolić się piątym miejscem. W zawodach uczestniczyli również Jędrzej Becker (kumite U16 +70 kg) oraz Dawid Wojtczak (kumite U16, -63 kg).

Mistrzostwa kraju przyciągnęły 470 zawodników z 65 klubów.

Polub nas na FB

Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z gminy Gizałki. Kt...

Byli pod wrażeniem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew. Przyjechali ją podziwiać aż z Gniezna!

Byli pod wrażeniem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ples...

4 czerwca 2023 roku społeczność Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka. Atrakcji dla najmłodszych nie brakowało

Święto najmłodszych! Festyn z okazji Dnia Dziecka w Przedszk...