Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate z medalami!

RED
W zawodach wzięło udział 69 zawodników z 12 klubów województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Rozegrano 12 konkurencji kata i kumite młodzików i wręczono 48 medali i dyplomów.

Zawodnicy rywalizujący w zawodach walczą o punkty we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego. Zawody wygrali gospodarze imprezy zawodnicy z Pleszewskiego Klubu Karate gromadząc 24 punkty PFSM, zdobywając 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Bushi-Do Bydgoszcz z 20 punktami PFSM (3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale).

Zważając że w ubiegłym roku PKK Pleszew zdobył 8 punków PFSM, to ogromny sukces w tych zawodach dla pleszewskiego sportu. Bardzo dobry wynik zanotował Dawid Szymura, który powtórzył wynik z poprzedniego roku. Po wygraniu walk eliminacyjnych w konkurencji kumite +50kgw finale stoczył zacięty pojedynek ze swoim kolega klubowym Janem Szkudlarkiem. Walka zakończyła się nieznaczną przewagą Dawida Szymury 4-3. Jan Szkudlarek walki eliminacyjne przeszedł bez większego wysiłku.

Drugi wewnętrzny finał stoczyli w kategorii kumite -45kg Maciej Śmigielski i Patryk Fimiak. Wygrał bardziej doświadczony i walczący widowiskowo Śmigielski choć Patryk Fimiak nie ustępował mu dużo, co świadczy o jego waleczności i pracowitości w jego 3 letniej przygodzie z piękną dyscypliną jaka jest karate. Jeśli będzie się tak rozwijał to niedługo będzie miał na swoim koncie coraz więcej sukcesów. Trzeci wewnętrzny finał w konkurencji kumite -50kg stoczyli Gracjan Garsztka i Emil Szkudlarek. Oboje zawodnicy wygrali walki eliminacyjne i w finale stoczyli zacięty pojedynek. Wygrał nieznacznie jednym punktem Emil Szkudlarek.

Występ Emila Szkudlarka należał do jednych z bardziej udanych w jego karierze karateki. W pojedynku w konkurencji kumite młodzików -35 kg medal brązowy zdobył po zaciętym pojedynku w tzw. małym finale Konrad Tanaś.

Dwa medale w zawodach zdobyła Barbara Sadowska, która w kata młodziczek sięgnęła po „brąz” oraz w konkurencji kumite +50kg kobiet okazała się bezkonkurencyjna wygrywając zdecydowanie ze swoimi rywalkami.

Zawody były bardzo udane ponieważ zdobywając 24 punkty we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego zawodnicy Pleszewskiego Klubu karate po raz kolejny udowodnili, że należą do czołówki polskiego karate sportowego.

Punkty we współzawodnictwie PFSM to prawdziwa wykładnia poziomu sportowego w wydaniu młodzieżowym. Każdy punkt ma określoną wartość pieniężną, który wzbogaca klubowe konto.

Zawody były dofinansowane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Pleszewie, UMiG w Pleszewie, Bank Spółdzielczy w Pleszewie, Firmę Państwa Teresy, Bronisława i Macieja Vogtów, Firmę Mal-Tap Pana Macieja Szkudlarka, Pana Tomasza Białasa, Pana Jerzego Tilgnera, Firmę Fokus Pani Ilony Fibner, Firmę Tewaz Państwa Szymurów, Firmę Propeller Pana Śmigielskiego, Firmę NewPasja Pana Urbaniaka oraz Firmę Mirkon Pana Konowalczyka.