XI Bieg Przemysława. Pleszew znów stał się biegową stolicą Polski. Blisko 300 zawodników na ulicach miasta [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 19 września 2021 roku, w Pleszewie odbyła się XI edycja Biegu Przemysława. Zawodnicy tradycyjnie rywalizowali na dwóch dystansach: 5 i 10 km, ale tym razem na nowej trasie.

Bieg tradycyjnie rozpoczął się na pleszewskim rynku. Dalej trasa wiodła ulicami Zamkową i Ogrodową. Przy Kolejowej zawodnicy mogli zobaczyć zrewitalizowane tereny pokolejowe. Następnie pojawili się na Alei Wojska Polskiego i Sportowej, gdzie wbiegli w Planty. Przez ulice Piaski i Niepodległości dotarli do Kaliskiej, dzięki czemu mieszkańcy mogli oglądać długi finisz. Pętla liczyła 5 km, więc uczestnicy biegu na 10 km pokonali ją dwa razy.

Najlepsi na 10 km

Bieg na 10 km ukończyło 149 osób. Wygrał Marek Wiła z Jarocina przed Jarosławem Błaszczykiem (najlepszy mieszkaniec gminy Pleszew) z Lenartowic i Krzysztofem Ewiekiam z Kalisza. 13. był Tomasz Cieloch (Pleszew), a 22. Jędrzej Kaczmarek (Pleszew). Ta dwójka uzupełniła podium najlepszych mieszkańców gminy Pleszew. Wśród dwudziestu najszybszych zawodników znaleźli się również mieszkańcy naszego powiatu: Mateusz Lewandowicz i (11.) i Sławomir Kulas (14.) z Dobrzycy oraz Tomasz Krzywik z Kościelnej Wsi (17.).

Najszybszą kobietą okazała się Marlena Kocaj z Dobrzycy, która wyprzedziła Joannę Suś z Zacharzewa i Katarzynę Hejdysz z Dobrzycy. Najlepszą mieszkanką gminy Pleszew została Barbara Pol. Na kolejnych miejscach: Anna Szarpak i Dominika Perlińska.

Kto wygrał bieg na 5 km?

Krótszy dystans pokonało 136 osób. Tutaj najlepsi byli Paweł Olijnyk i Sergii Szewczenko z Ostrowa Wlkp. którzy 5 km przebiegli w czasie poniżej 15 minut. Podium uzupełnił Łukasz Nowak z miejscowości Skoki, 6. zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie w chodzie na 50 km. Jeśli chodzi o mieszkańców gminy Pleszew to najszybciej finiszowali: Arkadiusz Tuzimek (11. w klasyfikacji generalnej), Marcin Tadus (13.) i Dariusz Maciejewski (17.). W czołowej dwudziestce uplasowali się także: Marcin Balcerzak (14.) z Gołuchowa, Nikodem Kot (15.) i Daniel Zymny (19.) z Dobrzycy.

Katarzyna Wojatszek z Żerkowa to najszybsza kobieta XI edycji Biegu Przemysława na dystansie 5 km. Za jej plecami uplasowały się: Anna Michniacka-Matecka (Jarocin) oraz Paulina Trzeciak (Wyszanów). Najlepsze mieszkanki gminy Pleszew to kolejno: Agnieszka Kraszkiewicz, Iwona Majchrzak i Joanna Leszczyńska.