Wielki sukces zawodników Pleszewskiego Klubu Karate

Na XXXVI Mistrzostwach Polski Seniorów Karate WKF zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli cztery brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęli: Maciej Drążewski, Mateusz Zarzecki, Adam Konowalczyk i Tomasz Sołtysiak.

W zawodach wystartowało 162 sportowców z 39 klubów. Pleszewski Klub Karate reprezentowało 5 zawodników: Maciej Drążewski, Mateusz Zarzecki, Krystian Żuchowski, Adam Konowalczyk, Tomasz Sołtysiak. W bardzo silnie obsadzonych konkurencjach zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 4 brązowe medale i jedno piąte, punktowane miejsce. Mistrzostwa Polski Seniorów są najważniejszym etapem wyłaniania reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w dniach 5-8 maja w Montpellier we Francji.

Pierwszy medal wywalczył Mateusz Zarzecki, który barw Pleszewskiego Klubu Karate broni od początku 2016 roku. Zarzecki po wygraniu walk eliminacyjnych, w półfinale zremisował 5-5 z Mirosławem Kubatkiem (AZS Wrocław). Ostatecznie sędziowie orzekli zwycięstwo 3-2 zawodnika gospodarzy. W pojedynku repasażowym o brązowy medal Mateusz Zarzecki pokonał Michała Działoszyńskiego (LKS Zarzewie Prudnik).

Drugi brązowy krążek wywalczył Maciej Drążewski, który w decydującej walce pokonał Rafała Królewskiego z Kaisho Białystok. Trzeci brąz do kolekcji dorzucił Adam Konowalczyk, który stoczył zacięty bój o finał, nieznacznie przegrywając z faworytem tej konkurencji Michałem Chojnowskim. W pojedynku o trzecie miejsce pokonał Macieja Markowskiego reprezentującego barwy ŁKKS Łódź.

Czwarty brązowy medal w najcięższej konkurencji +84kg wywalczył Tomasz Sołtysiak. Zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate w półfinałowym pojedynku uległ przyszłemu mistrzowi Polski Piotrowi Szumiło (Bodaikan Szczecin). W walce o trzecie miejsce pokonał Adriana Filipa ŁKKS Łódź.

W konkurencji kumite -84kg Krystian Żuchowski przegrał pojedynek o brązowy medal z Szymonem Ołowskim (Kaisho Białystok)