Weź udział w licytacji dzieł pleszewskich artystów! W ten sposób możesz pomóc stowarzyszeniom zajmującym się zwierzętami w Pleszewie

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Weź udział w licytacji dzieł pleszewskich artystów! W ten sposób możesz pomóc stowarzyszeniom zajmującym się zwierzętami w Pleszewie
Weź udział w licytacji dzieł pleszewskich artystów! W ten sposób możesz pomóc stowarzyszeniom zajmującym się zwierzętami w Pleszewie Zajezdnia Kultury/Agawa Pe/Organizatorzy
Do 4 grudnia można licytować dzieła lokalnych artystów w ramach przeglądu sztuki – ArtNaTor. Dochód w całości zostanie przekazany na pomoc pleszewskim stowarzyszeniom zajmującym się zwierzętami.

Weź udział w licytacji dzieł pleszewskich artystów!

Grupa lokalnych artystów z terenu Miasta i Gminy Pleszew oraz Powiatu Pleszewskiego stworzyła wydarzenie, dzięki któremu wsparcie popłynie do potrzebujących. ArtNaTor – bo tak nazwali swoje przedsięwzięcie, to zbiór wielu dzieł sztuki od rysunków i grafik, przez ceramikę po rzeźby. Dzięki przeprowadzonej sprzedaży dzieł, wsparte zostaną stowarzyszenia zajmujące się pomocą zwierzętom: Pleszewskie Stowarzyszenie Kocia Łapka oraz wolontariusze z Azylu dla Zwierząt w Pleszewie.

W piątek 18 listopada odbył się wernisaż, podczas którego zaprezentowane zostały wszystkie prace, które następnie wystawiono na licytację. Wystawę można oglądać do 4 grudnia w Galerii Zajezdni Kultury w Pleszewie. Licytacje odbywają się na stronie wydarzenia

Czyje prace można wylicytować?

Ewa Marciniak
Jest pasjonatką ceramiki tworząca w domowym zaciszu niewielkiej pracowni. Uwielbiająca minimalizm wyrażony w organicznych czystych formach....I tutaj w proces twórczy wkracza stały bywalec pracowni kot Kluczyk....wtedy przygoda zaczyna się od nowa.

Monika Śniecińska
Tworzenie rękodzieła daje jej wielką satysfakcję i radość, którą chce się dzielić. Pasja do ceramiki daje jej szczęście każdego dnia. Prace wykonywane są własnoręcznie, dlatego nabierają unikatowych kształtów. Każdy wypał jest inny i w każdym dzieją się cuda

Alicja Danielska
Malowanie to dla mnie jeszcze zabawa. Wspólnie spędzanie czasu z tatą

Honorata Wujs-Dąbrowska
Jest absolwentka Aranżacji Wnętrz w School of form w SWPS w Poznaniu. Od zawsze interesuje się architekturą i designem. Jest miłośniczką koni i właścicielką dwóch psów o imieniu Johny i Inna. W wolnych chwilach tworzy ceramikę.

Iwona Wieruszewska
Miłośniczka przestrzeni zielonych, dzikich ogrodów i łąk z których czerpie inspiracje do malowanych na drewnie folkowych ikon, i rzeźbienia glinianych figurek. Inspirują ją tematy religijne przeplatane z wierzeniami Słowian. Wszelkie obserwacje przyrodnicze przenosi na kartkę, tworząc indywidulane wzory, które później trafiają na drewno, płótno czy metal. Twierdzi, że jest w 80% rzemieślnikiem a w 20% artystą. Prywatnie posiadaczka dwóch psów Balta i Fifi oraz opiekunka trzech kotów: Feliksa, Maliny i Emilki.

Barbara Walter
Natura jest dla niej inspiracją w działaniach malarskich. Od zawsze zachwyca ją przyroda, jej zmienność, bogactwo koloru, form, zachodzących zjawisk i jej ulotność. Maluje od dziecka, przez długi czas w sposób realistyczny, jednak abstrakcja to sposób nie do końca jednoznaczny. Może dzięki niej bardziej wyrazić swoje emocje, jest okryta pewną tajemnicą. Dlatego też staje się bardziej uniwersalna, każdy może odczytać ją indywidualnie. Zachwyt pejzażem i otaczającym światem jest coraz głębszy, dlatego w jej obrazach pojawia się zmienność koloru, faktur i technik malarskich. Dziś jak nigdy wcześniej dziękuje Bogu za ten wspaniały dar jakim jest świat natury.

Violetta Tarka
Uczestniczka wielu plenerów międzynarodowych, swoje prace prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Maluje w technice olejnej, akrylowej i akwareli. Fascynuje się pięknem przyrody, ciekawymi miejscami i ludźmi. Swoje inspiracje, wrażenia i odczucia przelewa na płótno lub papier. W zaciszu pracowni mocno wspiera ją piękny czarny kocur Ramzes.

Anna Sobkowiak
Jest absolwentką Sztuk Plastycznych UAM. Graficzka komputerowa i życiowa minimalistka. Od 15 lat zawodowo rozwiązuje problemy plastyczne firm i samorządów. Tworzy plakaty, logotypy, infografiki. Składa też książki i gazety. Twórczy moment olśnienia najłatwiej przychodzi jej w hamaku, ale zdarza się i przy obieraniu ziemniaków... Codziennie komunikuje się językiem pikseli i wektorów więc jej silną potrzebą jest kontakt ze sztuką będącą dziełem ludzkiej ręki. Zwolenniczka hasła "sztuka pod strzechy". Fascynatka ptaków Polski, melomanka ptasich głosów.

Agnieszka Pietrzykowska
Fascynuje się fotografią od około 10 lat. Jako dziecko przyglądała się wujkowi, który uwielbiał robić zdjęcia motylom. To właśnie dzięki wujkowi zaczęła obserwować przyrodę a z biegiem lat także uwieczniać owady na zdjęciach. Jestem właścicielką 3 zwierzaków: psa Leona, kota Tuptusia i kotki Kici.

Tomasz Niemann
Urodzony 1971 roku. Ukończył studia wyższe na Wydziale Sztuk Pięknych. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką. Style malarskie jakie preferuje to realizm, impresjonizm, abstrakcja. Wypowiada się w technice akrylowej, olejnej i pastelowej.

Marcin Mądrzak
Natura to żywy twór niekończących się zachwytów w przeprawie przez pory roku. W tej grze słońce rozdaje najmocniejsze karty. Od Ciebie zależy czy będziesz w terenie na czas, lecz nikt Ci nie obieca, że czas jest idealny, a miejsce odpowiednie. Nie zapominaj, natura to żywy twór. Jej bohaterowie uzbrojeni w węch, wzrok i słuch, są w wiecznym ruchu. Zawsze kilka kroków przed Tobą. Ciągną na bagna, rozpływają we mgle, patrzą zza drzew i gubią w mroku.

Patrycja Matłoka
Absolwentka Liceum Plastycznego w Kaliszu. Od ponad 10 lat zajmuje się fotografią nieustannie poszukując swojego stylu. Na co dzień pracownik Zajezdni Kultury. Matka kotki Fridy, którą kocha nad życie.

Marcin Magnuszewskie
Jest pasjonatem fotografii od ponad 3 lat, fotografuje głównie krajobrazy i przyrodę.

Weronika Krajewska
Prace Weroniki Krajewskiej powstają przy użyciu wielu technik. Czasem podejmuje próby zastosowania hybrydowych metod tworzenia przy jednym obiekcie. Materiał jaki ją fascynuje, to nie tylko czyste płótno ale także papier, gazety, plakaty, ogłoszenia, warstwy komunikatów zgromadzonych na jednej przestrzeni reklamowej, ulegające erozji i tracące czytelność. Interesuje ją świat zewnętrzny jego rytm, zdarzenia, ludzie i zwierzęta.

Monika Kowalska
Artystka zajmująca się grafiką warsztatową. W wolnym czasie fotografuje, spaceruje z psem Ortim. Tworzy fantazyjne grafiki w technice akwaforta oraz rysunki. Te ostatnie stały się inspiracją do kolejnych poszukiwań w dziedzinie sztuki użytkowej.

Małgorzata Jenerowicz
Fascynuje się przyrodą, zarówno krajobrazem jak i makro elementami składającymi się na niego. Dla tych form poszukuje nowych technik. Najczęściej tworzy obrazy olejne i akustyczne z czesanki filcowanej na mokro.

Magdalena Głoskowska
Tworzy w malowniczym Choczu w dole rzeki Prosny. W malarstwie opowiada historie prawdziwe, swoje historie. Przekazuje w nich przede wszystkim miłość, wiarę i nadzieję. Ceni prostych ludzi - prostych w poczynaniach. Ceni prawdę, o którą zawsze walczy. Prywatnie posiadaczka rudego kota Stanisława i malutkiej suczki Kai.

Ilona Djoniziak
Jest absolwentką Grafiki Warsztatowej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Artystka, którą o poranku lub zachodzie słońca można spotkać na wiejskich ścieżkach, skrupulatnie notująca w formie przeróżnych zapisków swoje interakcje ze światem, czasem też usiłuje oczyszczać swój umysł - wprost - abstrakcyjnie obrazując jego chaos. Artystka spełnia się zarówno w grafice warsztatowej jak i cyfrowej, ceramice, malarstwie i designie. Miłośniczka podróży, dobrej muzyki i filmu, prywatnie właścicielka dwóch kotów: Rycha i Felki.

Sławomir Dera
Zajmuje się kolażem tradycyjnym. Prace i plakaty powstają przy wykorzystaniu kleju, nożyczek, ilustrowanych czasopism z dawnych lat, albumów fotograficznych. Łącząc je z elementami malarstwa i tekstu, tworzy obrazy, które opisują kondycję naszego świata i zagubionej w nim ludzkości. Katastrofizm ubrany w żywe kolory i elementy humorystyczne jest wiodącym motywem jego twórczości. Jednak na potrzeby tej wystawy przekazuje prace “lżejsze”, będące zaproszeniem na wycieczkę w kosmos. Na co dzień publikuje na stronie Kolażówka (fb), a także na instagramie jako Sławek Dera.

Marcin Dera
Kieruje się mottem, które powtarza każdemu próbującemu swoich sił w rysunku: „Nie umiesz rysować, zrób z tego styl”. Stosuje dwa style - pierwszy absurdalno - prześmiewczy w formie rysunkowej, przedstawiający dziwne przygody uskrzydlonych postaci zamieszkujących Krainę Grzybów, mieszczącą się w jego głowie. Zaczyna na kartce i kończy w formie cyfrowej. Drugi styl makabryczno - psychodeliczny, przedstawiający istoty nie z tego świata (te same, które stoją za nami w ciemnym pokoju). Tworzy cyfrowo (malowanie, rzeźbiarstwo cyfrowe i modelowanie 3d). Są to jednak prace, których nikt o zdrowych zmysłach nie powiesiłby na swojej ścianie. Zostańmy więc przy uskrzydlonych ludzikach i jelonkach.

Emil Dera
Jest samoukiem, który od ponad 10 lat zajmuje się grafiką komputerową i digital artem. Pracuje na tablecie graficznym. Jest projektantem w firmie Q Workshop, akcesoriów do gier planszowych, głównie kości. Tworzy również grafiki na deskorolki dla firmy Nibiru Skateboards. Grafiki utrzymane w klimatach fantasy i science fiction, inspirują go gry ze świata Warhammer.

Sławomir Danielski
W malarstwie przykłada wagę do koloru, to poprzez niego stara się opowiedzieć historię postaci przedstawionych w obrazie. Tworzy prace przy użyciu farby akrylowej połączonej z farbą w sprayu.
Prywatnie właściciel kotki Ziuty, psa Bistra i jeża Stefana.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Urban exploration 2022. Budynek starej przychodnia w Pleszewie straszy i zachwyca jednocześnie. Zaglądamy do jego wnętrza!

Opuszczony budynek starej przychodni w centrum Pleszewa stra...

"Patriotyczne Śpiewanie" w Gminnym Ośrodku Kultury w Choczu

Morsy z Gołuchowa rozpoczęły sezon! Kilkadziesiąt osób zażył...

Zrobił to! Jacek Dryjański spędził godzinę w zimnej wodzie. ...

Seniorzy świętowali! To była zabawa pełna muzyki, radości i uśmiechu

"Bez/senna". Recital Anny Guzik w pleszewskiej Zajezdni Kultury

Rozpoczął się Bana Film Festiwal w Pleszewie. W Zajezdni Kul...

Pleszewska galeria zasłużonych dla sztuki filmowej otwarta! ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wystawa "Biczowani" w galerii ORAC

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie