Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W gminie Chocz z każdym rokiem jest bezpieczniej. Monitoring spełnia swoje zadanie, problem stanowią wałęsające się psy

Redakcja
Nastąpił niewielki wzrost kolizji drogowych, ale ogółem w gminie Chocz z każdym rokiem jest bezpieczniej. Choccy radni przeanalizowali oceną bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie działania Posterunku Policji przygotowanej przez miejscowych funkcjonariuszy. Do jakich wniosków doszli?

Biorąc pod uwagę 7 głównych kategorii przestępstw przestępczość na terenie gminy Chocz w stosunku do obszaru całego powiatu pleszewskiego kształtuje się na poziomie 11%. Jeszcze lepszy jest wskaźnik wykroczeń - 4%. - Uważam, że Chocz jest bezpieczną gminą, nie dochodzi tutaj do drastycznych zdarzeń kryminalnych. Mamy niewielką zwyżkę zdarzeń drogowych - kolizji - opowiada kierownik Posterunku Policji w Choczu.

W zakresie panowania nad ruchem funkcjonariusze regularnie korzystają z pomocy swoich kolegów z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Są oni częstymi gośćmi na drogach gminy Chocz. - Będą się pojawiać tak często, jak to możliwe, wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo. Już sama obecność, widoczność radiowozu działa prewencyjnie - opowiada kierownik .

Monitoring spełnia swoje zadanie

Swoją rolę, również prewencyjną, spełnia monitoring. Tam, gdzie jest, liczba podejmowanych interwencji spadła niemal do zera. - To są sporadyczne przypadki - podkreśla asp. szt. Marek Szczepaniak. Sprawdzenie monitoringu to pierwsza rzecz robiona przez policjantów w momencie, gdy dochodzi do jakiegoś zdarzenia na terenie gminy. - Nie zawsze coś się uda z niego uzyskać, bo po prostu sprawca jedzie inną drogą, ale jest to potrzebne narzędzie, które spełnia swoją rolę - nie ma wątpliwości kierownik.

Psi kłopot

Duży problem stanowią wałęsające się psy, na co zwróciła uwagę radna Małgorzata Wróblewska. - To dotyczy całej gminy, ale szczególnie uciążliwe jest na obrzeżach Chocza. Rodzice niejednokrotnie muszą odprowadzać dzieci do szkoły. Gdybyście państwo mogli w tej kwestii nam pomóc, bylibyśmy bardzo wdzięczni - podkreślała przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz członek Komisji Oświaty.

Co na to policjanci? - Jak tylko dostajemy sygnał, to reagujemy. Przy każdej interwencji był kontakt z samorządem. Jeżeli takie sytuacje się powtarzają, to ja przekażę dzielnicowemu, żeby częściej tymi ulicami przejeżdżał, wtedy jest szansa na porozmawianie z mieszkańcami. Z bezdomnymi psami nie mamy problemów, to są zazwyczaj psy, które uciekły z zagrody - tłumacz asp. szt. Marek Szczepaniak. W tym miejscu warto przypomnieć, że dzielnicowym, a więc policjantem pierwszego kontaktu, w mieście i gminie Chocz jest asp. szt. Ireneusz Słodki.

Owocna współpraca

Kierownik posterunku chwali sobie współpracę z chockim samorządem i liczy, że tak będzie dalej. Samorządowcy nie pozostają dłużni, również doceniają wysiłki stróżów prawa. - Cieszy ta zazębiająca się współpraca społeczeństwa z pracownikami posterunku. Szczególnie doceniamy, że pracujecie państwo z dziećmi, bywacie w szkołach, przedszkolach, udzielacie dobrych wskazówek, pokazujecie jak postępować - chwaliła Małgorzata Wróblewska.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto